2017-05-22

Resultat Danmark

 

Köpenhamn marathon, 2017-05-21
resultat damer - herrar - bilder - Banskiss

 

Bilder

 
 
 
 
 
 

Banskiss

 
 

 

 

 Resultat Köpenhamn marathon, 2017-05-21

 

plac

namn

klubb

klass

tid

damer

1

Hana Teklu Zemedkun

Etiopien

F20-24

02:47:24

 

28

Catarina Malmberg

Nbro running

F25-29

03:10:55

 

31

Caroline Carlander

Heleneholms IF

F25-29

03:11:57

 

49

Jessica Fridlund

SportsClub Oasen

F30-34

03:19:49

 

58

Caroline Kihlgren

CBS

F25-29

03:21:48

 

73

Carolina Stenfeldt

 

F35-39

03:23:43

 

81

Johanna Paulsson

 

F25-29

03:24:31

 

88

Katarina Johnsson

If Linnea

F35-39

03:25:57

 

95

Anna Nystedt

piggelina.se

F40-44

03:27:00

 

114

Charlotte Tuvesson

Runners club

F40-44

03:29:28

 

121

Therese Ericson

Co Runners

F35-39

03:30:01

 

125

Minna Laine

Stockholm Hash House Harriers

F40-44

03:30:32

 

132

Anna Klingstedt

Löparbruttorna

F40-44

03:30:50

 

135

Jenny Gustavsson

 

F25-29

03:31:09

 

145

Caroline Hammargren

/tri club denmark

F30-34

03:32:05

 

160

Anna Feldt

 

F45-49

03:33:26

 

161

Lizette Sjöstrand

 

F20-24

03:33:30

 

177

Theresa Skog

Tetra Pak IF

F45-49

03:35:45

 

178

Heidi Lundahl

 

F40-44

03:35:55

 

205

Märta Sjölander

Örebro AIK

F50-54

03:38:19

 

207

Madelaine Svantesson

 

F40-44

03:38:25

 

217

Monica Ringström

IK Nocout.se

F45-49

03:38:51

 

229

Malin Johansson

Larvs FK

F35-39

03:39:33

 

245

Johanna Skans

3.30-4.00 h

F35-39

03:41:20

 

255

Jessica Åsell

Runday

F45-49

03:41:52

 

262

Eva Hjort Wirtén

Björnstorps IF

F50-54

03:42:42

 

272

Kajsa Olofsson Kazmi

 

F30-34

03:43:42

 

276

Emma Persson

Novo Gruppens Løbeklub

F25-29

03:44:10

 

286

Sara Ottinge

Lonesome Runners

F40-44

03:44:59

 

289

Philippa Selander

 

F35-39

03:45:17

 

292

Anna Davies

/Tri Club Denmark

F30-34

03:45:24

 

304

Elin Österman

 

F25-29

03:46:04

 

324

Katarina Hansson

Björnstorps If

F50-54

03:47:05

 

344

Julia Bussenius

 

F30-34

03:48:44

 

346

Johanna Wassholm

IF Linnéa

F35-39

03:48:57

 

350

Åsa Gunnarsson

Löparbruttorna

F40-44

03:49:15

 

356

Malin Gustafsson

Lonesome runners

F45-49

03:49:31

 

381

Kristina Fredlund

SEB IF

F40-44

03:50:20

 

382

Mikaela Bonalumi

 

F30-34

03:50:23

 

385

Ulrika Hougland

Lödde Tri

F30-34

03:50:26

 

410

Nathalie Sheerin

 

F30-34

03:52:06

 

413

Ann-Kristin Persson

 

F50-54

03:52:11

 

462

Tora Hammer

Crisp Tri Team

F20-24

03:54:34

 

470

Nelly Jansson

 

F20-24

03:54:51

 

472

Pia Klintvik

Runners Club

F45-49

03:55:02

 

482

Tina Åstrand

IK NocOut.se

F45-49

03:55:39

 

496

Annica Gullberg

 

F25-29

03:56:19

 

514

Christina Bovin

IK NocOut.se

F45-49

03:56:48

 

531

Hanna Liljeblad

Team SunRun

F45-49

03:57:30

 

541

Marie Cronqvist

 

F45-49

03:58:06

 

544

Lotta Annell

IK NocOut.se

F35-39

03:58:07

 

563

Catharina Johansson

Tunstall

F50-54

03:58:52

 

564

Anneli Günther

Lonesome runners

F45-49

03:58:54

 

572

Linda Emanuelsson

 

F30-34

03:59:08

 

583

Marie-Louise Swanstein

 

F35-39

03:59:29

 

610

Malin Jönsson

 

F40-44

04:00:08

 

619

Sara Molin

Triathlon Väst

F35-39

04:00:22

 

625

Linda Terstad

 

F25-29

04:00:30

 

624

Marianne Heidenberg

 

F40-44

04:00:30

 

634

Nilla Carleson

 

F50-54

04:00:47

 

644

Caroline Nilsson

 

F35-39

04:01:09

 

651

Ylva Scherdin

 

F30-34

04:01:36

 

662

Sofie Larsson

 

F30-34

04:02:01

 

661

Elin Björkman

 

F45-49

04:02:01

 

672

Anna Ödman

Finspång

F40-44

04:02:31

 

688

Lisette Bank

Runacademy

F35-39

04:03:19

 

709

Anna Hinton

Elite motionärernas motionskl

F45-49

04:04:18

 

725

Polly Westerlind

 

F25-29

04:04:56

 

729

Sofia Eriksson

 

F25-29

04:05:11

 

746

Sofia Persdotter

 

F40-44

04:06:06

 

759

Åsa Broberg

IS Göta

F35-39

04:06:52

 

765

Elisabeth Knutsson

Skanör

F50-54

04:07:07

 

770

Klara Tillberg

Laget FF

F25-29

04:07:27

 

783

Tina Andersson

 

F45-49

04:08:04

 

789

Sofia Uddemar

 

F25-29

04:08:26

 

793

Maria Velden

 

F35-39

04:08:38

 

797

Cajsa Velden

 

F40-44

04:08:47

 

798

Elisabeth Cserhalmi

Löparkollektivet

F45-49

04:08:55

 

801

Clara Voss-Lagerlund

 

F20-24

04:09:03

 

802

Kristin Goransson

TUG CK

F30-34

04:09:07

 

824

Stina Blom

Team Ingarö

F50-54

04:09:53

 

839

Johanna Holst

 

F25-29

04:10:15

 

841

Elin Töllborg

Team T

F30-34

04:10:16

 

842

Tove Oldebäck

MIM Löparförening

F25-29

04:10:18

 

865

Lotta Thörn

Scania Road Runners

F40-44

04:10:58

 

871

Samantha Fernandez

 

F35-39

04:11:10

 

881

Camilla Jakobsson

 

F35-39

04:11:46

 

901

Maria Lorentsson

 

F45-49

04:12:36

 

945

Sara Karlsson

 

F25-29

04:14:42

 

967

Katarina Bartold

 

F45-49

04:15:43

 

984

Jessica Sjölander

 

F35-39

04:16:42

 

990

Marie Landgren

 

F35-39

04:16:53

 

992

Jenny Alm

 

F40-44

04:16:57

 

997

Beata Schori

 

F45-49

04:17:13

 

998

Caroline Svedberg

Finspång

F45-49

04:17:13

 

1003

Marita Ljungkvist

 

F45-49

04:17:24

 

1048

Gerda Levin

 

F20-24

04:19:06

 

1057

Pamela Buchwald

Malmö Gerillalöpare

F40-44

04:19:30

 

1058

Annika Nilsson

 

F30-34

04:19:31

 

1122

Miriam Elfström

 

F30-34

04:22:11

 

1123

Lovisa Ström

 

F35-39

04:22:12

 

1136

Anna Waara

Finspång

F45-49

04:22:46

 

1158

Caroline Svantesson

Grankullen

F30-34

04:23:51

 

1166

Frida Hansson

 

F40-44

04:24:16

 

1173

Sarah Rogers Svensson

Mikkeller Running Club

F30-34

04:24:28

 

1175

Cecilia Petersson

Stockholm Hash House Harriers

F50-54

04:24:30

 

1192

Eva Lundquist

CO runners

F45-49

04:24:56

 

1202

Marlene Claesson

 

F40-44

04:25:23

 

1205

Johanna Witting

 

F20-24

04:25:29

 

1207

Chantelle Josefsohn

 

F25-29

04:25:37

 

1229

Cecilia Dalborg

TSM

F45-49

04:26:43

 

1254

Fredrika Berndtsson

 

F45-49

04:28:10

 

1264

Louise Rosén

 

F30-34

04:28:37

 

1267

Cecilia Yu

Scania IF

F35-39

04:28:50

 

1271

Elin Arnshed

 

F25-29

04:28:59

 

1312

Lina Beaman

 

F35-39

04:30:29

 

1351

Maria Sköldborn

Löparglädje Kävlinge

F40-44

04:32:17

 

1353

Malin Nilsson

 

F40-44

04:32:21

 

1368

Pia Jensen

 

F40-44

04:33:07

 

1378

Anna Drotz

 

F40-44

04:33:36

 

1379

Camilla Malm

 

F45-49

04:33:36

 

1397

Carina Eklund

 

F50-54

04:34:36

 

1402

Anette Andersson

 

F45-49

04:34:44

 

1409

Annica Vaeret

 

F50-54

04:35:09

 

1437

Gudrun Gudmundsdottir

 

F65-69

04:36:41

 

1448

Karin Jonsson Lundell

Degen ska bort

F35-39

04:37:18

 

1455

Maria Mårtensson

 

F25-29

04:37:48

 

1459

Amanda Stridsberg

 

F25-29

04:37:58

 

1469

Agneta Göthberg

 

F45-49

04:38:13

 

1470

Vendela Normark Granetoft

 

F45-49

04:38:19

 

1510

Carin Assarsson

 

F60-64

04:40:21

 

1512

Anna Neglén

 

F25-29

04:40:31

 

1522

Ulrika Bengtsson

 

F45-49

04:41:14

 

1546

Anna Oreest Priar

SUH3

F45-49

04:42:41

 

1564

Katja Vuollet Carlsson

 

F45-49

04:43:44

 

1571

Annika Forsell

ÖT

F35-39

04:44:15

 

1578

Helena Nilsson

 

F45-49

04:44:37

 

1581

Marie Mellerup

 

F40-44

04:44:42

 

1603

Maria Winnerström

 

F35-39

04:45:51

 

1606

Christine Svedjestrand

HSKL

F50-54

04:45:58

 

1608

Katarina Ekstrand

Pink Runners Helsingborg

F45-49

04:46:07

 

1653

Jennie Noren

 

F40-44

04:49:13

 

1663

Sandra Eriksson

MIM Löparförening

F25-29

04:49:38

 

1665

Alexandra Hua

 

F25-29

04:49:39

 

1669

Ebba Lagerfelt

 

F20-24

04:50:01

 

1675

Anna Nyström

TSM Running

F45-49

04:50:13

 

1683

Anna Burström

IFK Umeå

F45-49

04:51:04

 

1687

Veronica Nordbrandt

Halmstadtriathleterna

F45-49

04:51:13

 

1690

Isabell Sundman

NA

F25-29

04:51:24

 

1696

Monika Vranic

 

F35-39

04:51:58

 

1700

Ramona Gren

Munkedal SOK

F30-34

04:52:07

 

1704

Susanne Donnell

Ten Points

F45-49

04:52:16

 

1713

Lena Johannesson

 

F50-54

04:52:51

 

1714

Carina Håberg

Team Ultrasweden

F45-49

04:52:52

 

1718

Agneta Roos

Scania Road Runners

F40-44

04:53:06

 

1731

Ann Vonheim

 

F55-59

04:54:14

 

1734

Cristhel Fredriksson

 

F45-49

04:54:23

 

1738

Åsa Nylamder

NM

F45-49

04:54:41

 

1744

Johanna Willerstrand

Rooster club Varberg

F40-44

04:55:00

 

1747

Jessica Svensson-Baez

 

F40-44

04:55:20

 

1749

Anette Randevik

 

F45-49

04:55:23

 

1757

Mariella Sommer Martinez

Lonesome runners

F40-44

04:56:37

 

1769

Charlotte Ljung

 

F35-39

04:57:25

 

1770

Malin Tjäder

 

F50-54

04:57:27

 

1788

Ann-Charlotte Linton

Linton Educational

F60-64

04:58:40

 

1791

Mia Seldee

IcePower team

F45-49

04:59:00

 

1801

Ann-Sofi Svensson

 

F45-49

04:59:53

 

1809

Caroline Edlund

 

F45-49

05:01:02

 

1812

Rosita Londré

 

F60-64

05:01:26

 

1815

Malin Thörnblad

Askaremåla RC

F45-49

05:01:49

 

1816

Jessica Hyldegård

 

F30-34

05:01:50

 

1845

Anna Wieslander

 

F45-49

05:05:21

 

1859

Jennie Persson

 

F35-39

05:07:00

 

1865

Kajsa Ahlin

Ssidelinecity run club

F35-39

05:07:49

 

1867

Johanna Lindström

Team Doris

F50-54

05:07:51

 

1872

Lena Steen

 

F55-59

05:08:05

 

1888

Anna-Carin Markström

 

F40-44

05:09:31

 

1895

Rut Pergament

 

F60-64

05:10:30

 

1920

Camilla Söderström

Team Doris

F45-49

05:14:31

 

1937

Josefine West

 

F45-49

05:16:38

 

1942

Marita Carlberg

Heleneholms IF

F50-54

05:17:56

 

1977

Lykke Strand

 

F30-34

05:24:48

 

1991

Lena Hall

 

F60-64

05:27:31

 

1993

Jane Lejon

Vintrie

F45-49

05:28:57

 

2026

Lene Borginger

Lonesome Runners

F45-49

05:41:05

 

2038

Maria Lindroth

Coach K Runners

F55-59

05:44:34

 

2050

Susanne Köhler

Svenska Marathonsällskapet

F40-44

05:51:04

 

2051

Louise Lundgren

 

F20-24

05:51:42

 

2063

Boel Järevang

Team Trelleborg Triathlon

F40-44

06:00:30

 

 

 

 

 

 

herrar

1

Julius Ndiritu Karinga

Kenya

M35-39

02:12:10

 

43

Mikael Ceder

IK NocOut.se

M35-39

02:45:29

 

88

Mikael Westin

Björnstorp IF

M35-39

02:52:21

 

134

Simen Wästlund

 

M20-24

02:56:51

 

137

Adrian Nilsson

Solvikingarna

M45-49

02:57:05

 

187

André Ahlbin

 

M35-39

02:59:18

 

196

William Pommer

 

M20-24

02:59:27

 

236

Christoffer Zachrisson

 

M30-34

03:02:04

 

248

Andrey Devyatkin

 

M30-34

03:02:48

 

265

Marcus Sollvén

Björnstorps IF

M35-39

03:03:50

 

286

Gustaf Neander

Project Unwind

M40-44

03:04:57

 

293

David Roos

Triathlon Syd

M45-49

03:05:19

 

314

Peter Staiger

Enok & Emelie

M45-49

03:06:20

 

319

Peter Karlström

HELENEHOLMS IF

M35-39

03:06:32

 

325

Martin Drotz

IK NocOut.se

M35-39

03:06:57

 

336

Kasper Thulin

Kämpinge GF

M40-44

03:07:18

 

338

Rickard Strand

Terrible Tuesdays

M35-39

03:07:19

 

351

Jonas Ingby

Tetra Pak IF

M35-39

03:08:05

 

360

Jonas Hansson

Malmö gerillalöpare

M30-34

03:08:21

 

372

Olof Broström

IK Vista

M35-39

03:08:43

 

394

Stefan Wahlstedt

IFK Nora

M55-59

03:09:16

 

408

Daniel Engblom

 

M30-34

03:09:35

 

417

Jesper Brandin

IS Göta

M30-34

03:09:47

 

444

Anders Karnfält

Sth Hash House Harriers

M55-59

03:10:56

 

445

Alexander Dahlmann

Täby IS

M40-44

03:10:57

 

456

Erik Olsson

3City Triathlon

M35-39

03:11:29

 

499

Joakim Lantz

Bottnaryds IF

M45-49

03:13:10

 

504

Tobias Johannesson

Stigmännen Ok

M40-44

03:13:29

 

509

Patrik Landström

IK NocOut.se

M45-49

03:13:37

 

537

Claes Ohlsson

 

M50-54

03:14:27

 

548

Markus Rosenlund

Rinkabyholm

M40-44

03:14:43

 

573

Björn Fröding

Malmö Gerillalöpare

M50-54

03:15:29

 

610

Ralph Johansson

Strömstad LK

M55-59

03:17:04

 

612

Måns Modéer

Malmö AI

M45-49

03:17:17

 

618

Daniel Nilsson

 

M30-34

03:17:32

 

620

Mats Bergenhorn

Söderåsens FK

M50-54

03:17:35

 

629

Mathias Persson

IS Göta

M35-39

03:17:52

 

653

Joakim Eliasson

 

M25-29

03:18:30

 

686

Tomas Eriksson

Jalles TC

M50-54

03:19:22

 

701

Jonas Lindskog

 

M25-29

03:19:36

 

712

Petter Stjernkvist

ARTC

M35-39

03:19:48

 

749

Magnus Ljunghäll

HR Konsulterna Sverige AB

M50-54

03:20:56

 

764

Jakob Lönegren

Somna inte Ryno!

M25-29

03:21:42

 

778

Jakob Wallin

VAXHOLM

M35-39

03:22:16

 

782

Andreas Skärbäck

Bocksten TrailRun

M40-44

03:22:18

 

785

Linus Wästergård

Osby Cykelteam

M30-34

03:22:23

 

828

Erik Olsson

IK NocOut.se

M30-34

03:23:24

 

833

Håkan Larsson

IFK Trelleborg

M45-49

03:23:31

 

845

Anders Nilsson

338 Småland Triathlon

M35-39

03:23:48

 

870

Tomas Thiel

Slaka

M45-49

03:24:19

 

873

Joachim Tidebom

Jungheinrich Joggers

M30-34

03:24:21

 

878

Andreas Åström

STP

M25-29

03:24:25

 

897

Petter Sallnäs

IK NocOut.se

M35-39

03:25:00

 

909

Per Rabe

Laholms IF

M55-59

03:25:18

 

916

Conny Andersson

NASDAQ

M55-59

03:25:29

 

924

Christoffer Bergquist

IK NocOut.se

M30-34

03:25:41

 

925

Åke Palmqvist

IK Akele

M70-74

03:25:41

 

955

Lars Christensson

IS Göta Helsingborg

M55-59

03:26:14

 

959

Max Ehle

Pinna På

M45-49

03:26:22

 

984

Niclas Svensson

ESIK

M45-49

03:26:59

 

1014

Michael Johansson

 

M40-44

03:27:29

 

1016

Marcus Jansson

IS Göta

M40-44

03:27:29

 

1045

Tobias Karlsson

 

M45-49

03:27:57

 

1060

Theoharis Armutidis

 

M40-44

03:28:14

 

1061

Anders Nyberg

 

M50-54

03:28:16

 

1063

David Mårtensson

 

M25-29

03:28:17

 

1065

Fredrik Davidsson

Sydkusten Marathon

M40-44

03:28:19

 

1095

Mattias Ahlbin

 

M35-39

03:28:47

 

1094

Jonas Olsson

 

M40-44

03:28:47

 

1099

Mattias Juelsson

 

M30-34

03:28:49

 

1117

Carl-Johan Silfwerbrand

 

M40-44

03:29:00

 

1136

Håkan Nilsson

Kävlinge RC

M55-59

03:29:16

 

1150

Andreas Larsson

 

M30-34

03:29:27

 

1152

Richard Jack

Malmö Gerillalöpare

M45-49

03:29:28

 

1156

Johan Melin

Klub 100 Marathon Danmark

M40-44

03:29:30

 

1180

Peter Wallin

VAXHOLM

M30-34

03:29:52

 

1185

Torbjörn Sjölander

Örebro AIK

M55-59

03:29:54

 

1230

Stefan Bergkrans

IS Göta Helsingborg

M40-44

03:30:36

 

1264

Amir Putrus

IK Akeles

M45-49

03:31:10

 

1279

Marcus Björklund

Falu Ortopedi IK

M30-34

03:31:27

 

1288

Nisse Bielfeld

 

M40-44

03:31:44

 

1295

Thomas Persson

 

M30-34

03:31:48

 

1304

Kristian Jennersjö

MAI

M45-49

03:31:59

 

1307

Anders Warell

 

M45-49

03:32:06

 

1311

Bo Kruse

Klagshamn

M45-49

03:32:09

 

1314

Martin Daniels

 

M35-39

03:32:14

 

1325

Per Olsson

IS Göta

M50-54

03:32:23

 

1339

Fredrik Gullberg

 

M30-34

03:32:44

 

1344

Mikael Grefve

Supermac

M40-44

03:32:48

 

1361

Jonatan Nordkvist

 

M25-29

03:33:17

 

1364

Mads Ohm Lauritzen

Malmö Mads

M40-44

03:33:17

 

1367

Anders Nilsson

Pågen AB

M35-39

03:33:21

 

1369

Karl Stålberg

CGI

M35-39

03:33:21

 

1378

Måns Westesson

The Alphas

M45-49

03:33:37

 

1382

Martin Johansson

Heleneholms IF

M50-54

03:33:39

 

1402

Niclas Sjögren

Friskis & Svettis Vellinge

M50-54

03:34:07

 

1410

Hans Ahlberg

 

M40-44

03:34:18

 

1411

Björn Ullbrand

Lödde Tri

M50-54

03:34:19

 

1419

Philip Petersson

Humlegårdens Löparklubb

M25-29

03:34:25

 

1420

Johan Arvidsson

 

M40-44

03:34:29

 

1428

Peter Karlsson

AP2

M45-49

03:34:33

 

1430

Joakim Hugoson

 

M25-29

03:34:37

 

1460

Claes Lindström

 

M45-49

03:35:17

 

1467

Rafael Flisberg

 

M20-24

03:35:26

 

1466

Olof Traung

 

M25-29

03:35:26

 

1469

Mats Burström

IFK Umeå

M45-49

03:35:27

 

1473

Pontus Steen

 

M30-34

03:35:30

 

1484

Tobias Dickerius

 

M30-34

03:35:42

 

1512

Dennis Wester

 

M35-39

03:36:18

 

1534

Johan Norling

SEB IF

M40-44

03:36:42

 

1581

Johan Hansson

 

M35-39

03:37:19

 

1583

Steen Andersen

Malmö Gerillalöpare

M40-44

03:37:20

 

1623

Dan Stenqvist

Malmö Gerillalöpare

M35-39

03:37:59

 

1624

Måns Renntun

Malmö Gerillalöpare

M35-39

03:37:59

 

1628

Anton Larsson

Team Larsberg

M25-29

03:38:06

 

1629

Fredrik Thelberg

Team Larsberg

M25-29

03:38:06

 

1641

Mattias Ljunggren

Skaftö HC

M30-34

03:38:16

 

1657

Mikael Engqvist

IS Göta

M45-49

03:38:33

 

1673

Niklas Johansson

 

M30-34

03:38:44

 

1715

Per Högberg

 

M50-54

03:39:25

 

1716

Lukas Ernryd

 

M30-34

03:39:26

 

1718

Andreas Cederström

IS Göta

M30-34

03:39:29

 

1768

Jens Lindquist

 

M45-49

03:40:16

 

1770

Jonas Olsson

Ljusne AIK

M40-44

03:40:18

 

1820

Fredric Carlson

Malmö Gerillalöpare

M50-54

03:40:56

 

1827

Anders Sonesson

Mikkeller Running Club

M55-59

03:41:01

 

1869

Anders Lööf

Håkanstorp Race Club

M35-39

03:41:44

 

1903

Mikael Strussenfelt

Karlskoga Löparklubb

M55-59

03:42:15

 

1944

Karl Oskar Söderstjerna

Runners Club

M40-44

03:43:00

 

1952

Jimmy Brorsson

 

M35-39

03:43:10

 

1994

Robert Medrala

Falkenbergs RR

M40-44

03:43:45

 

2019

Thomas Fredriksson

GF Idrott

M50-54

03:44:13

 

2084

Fischer Andreas

 

M60-64

03:45:09

 

2098

Vindar Frizell

Kurdiska Klimatbefrielsen

M20-24

03:45:18

 

2104

Marcus Mattsson

 

M25-29

03:45:28

 

2116

Micael Sundgren

Sillen 98

M55-59

03:45:44

 

2119

Charles Walther

 

M40-44

03:45:45

 

2127

Tommy Oldebäck

MIM Löparförening

M30-34

03:45:54

 

2131

Carl Bennerhed

 

M25-29

03:45:59

 

2133

Johan Österman

 

M25-29

03:46:03

 

2134

Daniel Westin

Ramarm IK

M30-34

03:46:05

 

2170

Petter Hannerz

 

M40-44

03:46:38

 

2235

Stefan Franzén

Vårby IK

M40-44

03:47:26

 

2250

Tor Trondsen

IFK LUND

M45-49

03:47:44

 

2256

Peter Dahlström

Team E.ON

M35-39

03:47:51

 

2278

Thomas Gunnarsson

In the Pink

M45-49

03:48:13

 

2280

Mattias Lövbrand Hjelm

 

M40-44

03:48:14

 

2287

Adnan Skurlic

 

M35-39

03:48:18

 

2300

Hampus Åberg

Team Blekinge

M25-29

03:48:28

 

2305

Gustav Erling

 

M40-44

03:48:32

 

2336

Christian Persson

 

M35-39

03:48:53

 

2371

Kent Hansson

Strömstad Löparklubb

M50-54

03:49:21

 

2379

Markus Meijer

Tetra Pak IF

M35-39

03:49:28

 

2388

Roger Jarl

Håfreströms IF

M50-54

03:49:34

 

2391

Martin Sandgren

Malmö Borgarskola

M50-54

03:49:37

 

2397

Mathias Wahlqvist

 

M25-29

03:49:40

 

2401

Magnus Schön

 

M40-44

03:49:41

 

2411

Hasan Mosaddegh

 

M55-59

03:49:48

 

2440

David Lindvall

DivadSport

M35-39

03:50:16

 

2441

Dag Tuvberger

 

M25-29

03:50:17

 

2449

Henrik Andersson

Lonesome Runners

M45-49

03:50:21

 

2462

Martin Vesterberg

 

M40-44

03:50:28

 

2470

Bruno Pålsson

Ranrike Runners

M50-54

03:50:36

 

2473

Andreas Gustafsson

Esc

M35-39

03:50:38

 

2483

Mats Jerkeman

 

M50-54

03:50:45

 

2502

Joakim Gunnarsson

Swedbank

M50-54

03:51:01

 

2546

Zlatan Basic

Tibro

M45-49

03:51:33

 

2550

Tobias Lindberg

Södermalm

M45-49

03:51:35

 

2557

Martin Leijnse

 

M35-39

03:51:47

 

2558

Fredrik Helmer

 

M45-49

03:51:48

 

2582

Fredrik Silfversparre

Lonesome Runners

M40-44

03:52:00

 

2634

Jonas Franzén

 

M40-44

03:52:44

 

2636

Martin Fridolf

Mikkeller Run Club Vellinge

M45-49

03:52:48

 

2656

Magnus Qvint

 

M25-29

03:53:00

 

2668

Ronald Karlsson

 

M40-44

03:53:10

 

434

Sandra Eklund

Pankristianstad

 

03:53:12

 

2679

Fredrik Goa

 

M60-64

03:53:17

 

2690

Robert Bellinger

Ranta runt Grebo

M45-49

03:53:20

 

2709

Björn Andersson

IS Göta

M40-44

03:53:32

 

2712

Joakim Zetterberg

SOK Knallen

M40-44

03:53:34

 

2734

Peter Persson

Lidköpings VSK

M55-59

03:53:49

 

2775

Erik Wahlgren

Vattenledningsvägens SK

M35-39

03:54:25

 

2781

Cedrik Wreme

Mikkeller Running Club

M45-49

03:54:29

 

2788

Fredrik Hammer

Tunstall

M40-44

03:54:35

 

2814

Andreas Ekblad

 

M40-44

03:54:48

 

2816

Björn Ekmehag

 

M55-59

03:54:50

 

2840

Lars Björk

 

M40-44

03:55:09

 

2843

Niklas Schultz

 

M30-34

03:55:13

 

2891

Mats Magnusson

Heleneholms IF

M50-54

03:55:55

 

2894

Niklas Eriksson

nocout.se

M45-49

03:55:58

 

2895

Joel Blom

SOK Knallen

M50-54

03:55:58

 

2982

Roger Larsson

 

M45-49

03:57:00

 

2990

Rasmus Andersson

 

M25-29

03:57:04

 

3000

Björn Ljungkvist

Co Runners

M45-49

03:57:15

 

3019

Patrik Lindblom

IK NocOut.se

M50-54

03:57:27

 

3027

Anders Thell

 

M40-44

03:57:33

 

3052

Dennis Persson

 

M35-39

03:57:46

 

3070

Niclas Matsson

 

M50-54

03:58:02

 

3077

Robin Lagerqvist

Hammarby IF

M30-34

03:58:05

 

3082

Niklas Knape

 

M40-44

03:58:09