2017-09-21

Resultat England

 

Sri Chinmoy, 24h, 2017-09-16 -- 17
resultat  - bana - Karta
Self Transcendence 24 Hour Track Race 

 

Reste ända till London för att göra mitt sämsta 24h nånsin. Det gamla vanliga med sömnen. I början så kunde jag fixa det med koffeintabletter och pulver men sen vid midnatt var jag tvungen att nana😏stort tack ni som följt mig. Ni är bäst i världen 
/Jessica Aideborn Hartikainen

Bilder 

Jessica ute på banan
 
 
Priset för 24h löpning
 
 
 
Karta
ccc
 


 

Resultat Sri Chinmoy, 24h, 2017-09-16 -- 17

 

plac

namn

kön

land

varv

övr

km

ålder

klub

km

1

Norbert Mihalik

M

HUN

648

0,205

259,405

35

Northampton RR

259,200

2

Therese Falk

F

NOR

592

0,002

236,802

42

Romerike

236,800

3

Jamie Hauxwell

M

GBR

556

0,175

222,575

32

 

222,400

4

Matthew Blackburn

M

GBR

545

0,257

218,257

32

 

218,000

5

Andy  Jordan

M

GBR

535

0,000

214,000

54

Harpenden Arrows

214,000

6

Tadeusz Sekretarczyk

M

POL

532

0,368

213,168

54

Polish Runners in UK

212,800

7

Claus Rasmussen

M

DEN

514

0,247

205,847

43

Posemand Alumni Soc

205,600

8

Isobel Wykes

F

GBR

508

0,215

203,415

39

Truro RC

203,200

9

Rodrigo Freeman

M

BRA

501

0,058

200,458

38

 

200,400

10

Mich Hardie

M

GBR

492

0,258

197,058

46

Portsmouth Joggers

196,800

11

Samuel Kilpatrick

M

GBR

474

0,153

189,753

59

RRC

189,600

12

Mark Bissell

M

GBR

473

0,268

189,468

30

 

189,200

13

Brian Robb

M

GBR

466

0,351

186,751

33

Bitton RR

186,400

14

Dave More

M

GBR

466

0,041

186,441

42

Metro Aberdeen

186,400

15

Jonni Suckling

M

GBR

453

0,208

181,408

44

Slinn Allstars

181,200

16

Adam Yates

M

GBR

448

0,284

179,484

33

 

179,200

17

Paul Rowlinson

M

GBR

445

0,119

178,119

50

 

178,000

18

Neil Kapoor

M

GBR

439

0,215

175,815

49

 

175,600

19

Charlotte Smith

F

GBR

427

0,390

171,190

43

Serpentine

170,800

20

Russell Tullett

M

GBR

423

0,212

169,412

55

Portsmouth Joggers

169,200

21

Ian Ferguson

M

GBR

411

0,114

164,514

37

Falmouth RR

164,400

22

Luke Latimer

M

GBR

409

0,173

163,773

40

Jura AC

163,600

23

Euan MacMillan

M

GBR

409

0,024

163,624

42

 

163,600

24

Sam Bolton

M

GBR

403

0,219

161,419

39

Meltham AC

161,200

25

Artur Venis

M

BLR

382

0,333

153,133

28

Brest RC

152,800

26

Roz Glover

F

GBR

377

0,255

151,055

44

Great Western Runners

150,800

27

Derren Peters

M

GBR

363

0,145

145,345

43

 

145,200

28

Adharanand Finn

M

GBR

359

0,277

143,877

43

Torbay AC

143,600

29

Patricia Seabrook

F

GBR

330

0,071

132,071

77

Finch Coasters

132,000

30

Michal Masnik*

M

SVK

328

0,000

131,200

33

Thames Valley Harriers

131,200

31

Jessica Aideborn

F

SWE

326

0,197

130,597

35

Team Ultra Sweden

130,400

32

Karteek Clarke

M

GBR

326

0,187

130,587

51

Sri Chinmoy MT

130,400

33

James Young

M

GBR

325

0,000

130,000

40

Meltham AC

130,000

34

Geoff Oliver

M

GBR

322

0,000

128,800

84

Hinckley RC

128,800

35

Reima Hartikainen

M

SWE

287

0,197

114,997

54

Team Ultra Sweden

114,800

36

Richard Keefe

M

GBR

287

0,108

114,908

46

Falmouth RR

114,800

37

Anne Jennings*

F

IRL

259

0,000

103,600

41

Dublin Bay RC

103,600

38

James Quinn*

M

GBR

255

0,000

102,000

45

Serpentine

102,000

39

Keith Sullivan*

M

AUS

252

0,000

100,800

65

Bristol West

100,800

40

Don Hannon*

M

IRL

251

0,000

100,400

44

Trailheads

100,400

41

Ranjeet Mahla

M

IND

226

0,383

90,783

33

 

90,400

42

Ray McCurdy

M

GBR

221

0,240

88,640

63

100 Marathon Club

88,400

43

Russell Gardham*

M

GBR

184

0,000

73,600

49

Eastbourne Rover AC

73,600

44

Sergey Ionov*

M

RUS

129

0,000

51,600

29

 

51,600

45

Stephen Campbell*

M

GBR

77

0,000

30,800

49

Serpentine

30,800

45 löpare fullflöjde loppet, varav 2 st svenskar