Resultat Sverige

 2017-08-26

Resultat Jönköping Marathon 2017-08-05
bilder - banskiss- resultat -
 

I mål äntligen dag fick jag kriga,det finns backar i Jönköping ,supernöjd
/Christina Kopperud

Dagens först lopp avklarat. Lite försiktigt och agera draghjälp åt Linda. När svenske rekordhållaren på marathon Kjell Eric Ståhl undrar om jag slutat med marathon bara för att jag oftast springer marathon när det erbjuds flera sträckor. Jag springer alla sträckor och kommer springa marathon. Anmäld till tre i höst där första blir Helsingborg före marathon i Kanada och Japan. Jag springer alla distanser för att det är kul och i kväll blir det Midnattsloppet i Stockholm. Hoppas på publikstöd då det kan bli lite tufft.

Fina vyer bjöds och ett kanon arrangemang. Ett av de bästa loppen jag sprungit i Sverige.
/Roger Andersson

Just idag är jag stark...just idag mår jag bra...nej inte riktigt. Men Mannen myten legenden Roger släpa runt mig och jag fick min medalj. Men ett fint och välorganiserat lopp. Nu en dusch och ladda om till Midnattsloppet ikväll. Om jag orkar 
/Linda Andersson

Bilder

 

Christina Kopperud visar upp sin medalj

 

Banskiss

 

 

 

Resultat Jönköping marathon, 2017-08-19

 

 

plac

namn

Klubb

tid

damer

1

Nina Hagman

Marbäck

03:20:03

 

2

Cecilia Thorsson

Westcoast Runners

03:22:51

 

3

Victoria Borg

Team Ultra Sweden

03:23:11

 

4

Lina Paulsson

Ängelholm

03:29:02

 

5

Matilda Sandström

Taberg

03:29:40

 

6

Emma Andrén

Jönköping

03:30:00

 

7

Åsa Bergholm

Huskvarna

03:30:19

 

8

Anna Engstedt

Jönköping

03:30:38

 

9

Sarah Pankow

Hamburg

03:33:11

 

10

Pernilla Karlsson

 

03:37:19

 

11

Annie Bäck

Jm Runners

03:38:15

 

12

Therese Löfqvist

Nättraby

03:38:54

 

13

Malin Nilsson

Göteborg

03:39:33

 

14

Karolina Holm

Jönköping

03:40:59

 

15

Lisa Karlsson

Partille

03:41:05

 

16

Marie Lind

Habo

03:41:45

 

17

Cecilia Borgström

Bromma

03:43:49

 

18

Jannica Sigurdson

Hägersten

03:43:58

 

19

Lis Örnhed

Heleneholms IF

03:44:01

 

20

Emeli Bolmgren

Jönköping

03:44:08

 

21

Karin Rinaldo

Jönköping

03:44:55

 

22

Petra Uvesten

Hjo

03:45:31

 

23

Liselott Eriksson

Ik Sisu

03:46:35

 

24

Catrin Thor

Bankeryd

03:46:36

 

25

Emma Vuckovic

Lessebo

03:47:16

 

26

Johanna Joakimson

Ik Vista

03:47:55

 

27

Ulrika Eriksson

Team Jönnetz

03:47:59

 

28

Aveline Lindeberg

Ifk Halmstad

03:48:37

 

29

Emilie Hassel

Jönköping

03:49:48

 

30

Yudith HernandezMelgar

Farthållare/Pacer

03:52:05

 

31

Sofia Kay

LK Tv88

03:52:08

 

32

Karin Ilhamn

Huskvarna

03:52:09

 

33

Carina Målqvist

Jönköping

03:52:28

 

34

Camilla Kempe

Jönköping

03:52:56

 

35

Malin Berggren

Stockholm

03:54:05

 

36

Marie Nohlborg

Roupez

03:54:34

 

37

Ztina Löfstedt

Team Runner´S

03:54:47

 

38

Ebba Östberg

Göteborg

03:55:56

 

39

Lisa Fredlund

Kristianstad

03:56:11

 

40

Annika Albrecht

Sok Knallen

03:59:27

 

41

Nina Emilsson

Actic

03:59:34

 

42

Helena Löfling

Månsarp

03:59:51

 

43

Einav Peretz-Andersson

Jönköping

04:00:35

 

44

Helena Sanhueza

Bergslöparna

04:00:50

 

45

Sara Andersson

Hamburgsund

04:01:27

 

46

Ylva Lindgren

Eskilstuna

04:02:56

 

47

Linda Schön

Jönköping

04:03:46

 

48

Stina Isakson

Stinainreder

04:05:28

 

49

Louise Sjödahl

Sjöstan Runners

04:06:12

 

50

Sara Erixon

Dreamlogistics

04:06:49

 

51

Ida Konate Svensson

Erikshjälpen

04:08:09

 

52

Anna Eliasson

Göteborg

04:10:37

 

53

Camilla Almgren

Stålgross

04:10:38

 

54

Elisabeth Trolling

Sköndal

04:11:05

 

55

Annika Börjesson

Ultreya If

04:13:11

 

56

Malin Holm

Jönköping

04:13:17

 

57

Anna Dahl

Skövde

04:13:32

 

58

Eva Jönsson

Jönköping

04:14:16

 

59

Jeanette Karlsmo

Jönköping

04:14:42

 

60

Angelique Carlsson

Barncancertrampet/Hammarrundan

04:15:16

 

61

Charlotte Wänerstig

Tidaholm

04:15:47

 

62

Cathrine Hedberg

Löparklubben

04:17:32

 

63

Anna Wibling

Göteborg

04:18:21

 

64

Hanna Löfstedt

Team Runners

04:19:10

 

65

Kerstin Liljerås

Östansjö SK

04:19:24

 

66

Jenny Ahlin

Stenstorp

04:19:45

 

67

Erica Karlsson

Motala

04:21:46

 

68

Marlene Svensson

Jönköping

04:23:05

 

69

Hanna Hagrenius

Onsala

04:23:27

 

70

Emma Götulf

Höör

04:24:54

 

71

Marika Janson

Bankeryd

04:25:24

 

72

Tilda Nordström

Linköping

04:25:48

 

73

Rodhe Hallin

Massageterapeuterna

04:26:47

 

74

Ann Åstrand

Ik Sisu Nässjö

04:27:00

 

75

Cecilia Klaesson

Runacademy IF

04:27:46

 

76

Jill Andersson

Bankeryd

04:28:29

 

77

Annie Svensson

Borås

04:29:20

 

78

Annika Askengrenberg

Trollhättan

04:29:26

 

79

Siw Eriksson

 

04:29:46

 

80

Josefin Johansson

Don't

04:31:59

 

81

Carola Magnusson

Habo

04:32:43

 

82

Linnea Forsberg

If Linnéa

04:33:24

 

83

Camilla Lundberg

Sok Knallen

04:35:41

 

84

Helén Pehrsson

Team

04:36:21

 

85

Marta Udina

Brussels

04:37:21

 

86

Louise Persson

Bor

04:37:34

 

87

Sofia Hagström

Kalmar

04:37:57

 

88

Susanne Nilsson

Team Ultra Sweden

04:38:27

 

89

Karin Annborn

Jönköping

04:38:38

 

90

Marita Björk

Sok Knallen

04:38:51

 

91

Sara Rosén

Ok Njudung

04:38:56

 

92

Yuliya Maslyn

Järfälla

04:39:54

 

93

Miranda Wikström

Göteborg

04:40:34

 

94

Magdalena Carlén

Jönköping

04:40:36

 

95

Lisa Karlsson

Team

04:41:44

 

96

Jenny Kallström

Granens Barn

04:43:19

 

97

Fanny Karlsson

Eksjö

04:44:39

 

98

Anna Sandin

Bankeryd

04:44:56

 

99

Maria Wallmark

Jönköpings  Orienteringsklubb

04:45:09

 

100

Rebecca Sandsjö

Larvs

04:46:57

 

101

Sandra Siebmanns

Tenhult

04:47:26

 

102

Anna Lindström

Skärblacka

04:48:20

 

103

Jennie Kempe

Studio Kempe

04:52:41

 

104

Elin Åhsberg

Skövde

04:52:47

 

105

Sanna Skäär

Team

04:53:00

 

106

Alexandra Betmark

Malmö

04:59:01

 

107

Anna Foghammar

Åkersberga Sk

04:59:27

 

108

Matilda Bergström

Jönköping

05:01:06

 

109

Amanda Bergström

Jönköping

05:01:07

 

110

Pia Frisen

Lidköping

05:03:34

 

111

Nayeli Gomez

Jönkoping

05:09:42

 

112

Jennie Nisulaleth

Buddys Allstars

05:13:27

 

113

Helena Lundstedt

Jönköping

05:13:39

 

114

Jennie Walkendorff

Bankeryd

05:13:42

 

115

Jeanette Karlsson

Huskvarna

05:15:39

 

116

Marika Falkek

Farthållare/Pacer

05:16:04

 

117

Annelie Damberg

Jönköping

05:30:30

 

118

Anna Sjöholm

Alingsås

05:32:06

 

119

Emmy Dahlquist

Bromma

05:40:31

 

120

Christina Kopperud

Lidköpings

05:52:17

 

121

Lena Bengtsson

G.

06:17:23

 

 

 

 

 

herrar

1

Patrik Brants

Kongahälla

02:42:20

 

2

Nuray Yassin

Ullevi Friidrottsklubb

02:47:59

 

3

Patrik Gustavsson

Tranemo

02:48:59

 

4

Micael Lindqvist

Apladalens Lk

02:52:25

 

5

Bennet Hägg

Hovslätt

02:56:21

 

6

Oskar Bernström

Ik Hakarpspojkarna

03:00:15

 

7

Jens Eriksson

Hovås

03:01:08

 

8

Erik Ottosson

Trångsvikens

03:01:53

 

9

Richard Löwenborg

P18 Ik

03:04:33

 

10

Morgan Arneland

Nyköping

03:05:43

 

11

Jonas Svensson

Team  Remson

03:08:36

 

12

Frank Johan

Swe

03:09:08

 

13

Alexander Gissy

Hovslätts

03:09:45

 

14

Pär Johansson

Apladalens Lk

03:10:18

 

15

Emil Svahn

Jönköping

03:10:24

 

16

Per Orestig

Bankeryd

03:10:49

 

17

Jacob Arén

Stockholm

03:12:20

 

18

Marcus Larsson

Huskvarna

03:13:06

 

19

Alfred Rundqvist

Linköping

03:13:41

 

20

Magnus Liljerås

Östansjö

03:14:18

 

21

Mattias Dahlgren

Ekhagens

03:14:42

 

22

Martin Klasson

Ulricehamn

03:15:26

 

23

Ola Björklund

Partille

03:15:30

 

24

Peter Karlström

Heleneholms

03:16:11

 

25

Jerker Andersson

Ik Hakarpspojkarna

03:16:44

 

26

Tobias Ekvall

Lilla Fågelkatten

03:18:07

 

27

Oscar Maturana

Yeezy

03:18:19

 

28

Dennis Svensson

Ok  Njudun

03:18:33

 

29

Henrik Paju

Ik Akele

03:19:52

 

30

Adrian Gehrig

Gerisale

03:20:23

 

31

Anton Wilson

Farthållare/Pacer

03:21:31

 

32

Daniel Robertsson

Farthållare/Pacer

03:21:51

 

33

David Söderlind

Concret.Se

03:22:01

 

34

Joakim Ritzby

Umarasports Club

03:22:21

 

35

Jonas Norlund

Fearnoheights

03:22:36

 

36

Niklas Magnfält

Nässjö

03:23:13

 

37

Eric Hemmingsson

Ik Nocout

03:23:18

 

38

Henrik Nyström

Triathlon

03:23:19

 

39

Patrik Persson

Anderstorps

03:23:23

 

40

Pontus Holmberg

Ik Nocout

03:23:42

 

41

Robin Werner

Ölmstads

03:23:49

 

42

Gary Linnéusson

Falköping

03:23:57

 

43

Florian Hackl

Husqvarna

03:24:42

 

44

Neil Webster

Huskvarna

03:25:54

 

45

Peter Isaksson

Sjuntorp

03:25:56

 

46

Simon Axelsson

Sävsjö

03:26:40

 

47

Marcus Sennevik

Bankeryd

03:26:56

 

48

Carl Elwing

Storetec

03:26:57

 

49

Ragnar Falk

Nyköping

03:28:00

 

50

Pär Lindbäck

Braås

03:28:01

 

51

Christer Oscarsson

Apladalens

03:28:04

 

52

Patrik Simonsson

Hultsfreds

03:28:05

 

53

Fredrick Carlsson

Jönköping

03:29:21

 

54

Kristofer Karlsson

Kungsbacka

03:29:23

 

55

Henrik Carlsson

Mullsjö

03:30:00

 

56

Jonas Magnusson

Huskvarna

03:30:03

 

57

Fredrik Olsson

Kostfonden

03:30:16

 

58

Emil Falkek

Farthållare/Pacer

03:30:27

 

59

Linus Holm

Jönköping

03:30:37

 

60

Hans Brolin

Runacademy

03:31:06

 

61

Henrik Stark

 

03:31:18

 

62

Kenneth Gysing

Runners

03:31:30

 

63

Mathias Hansson

Strömstad

03:31:35

 

64

Marcus Kierkegaard

Mölndal

03:31:37

 

65

Fredrik Smedberg

Taberg

03:31:46

 

66

Jonas Edenholm

Team

03:32:08

 

67

Johan Olsson

Team Blekinge

03:33:06

 

68

Oliver Nord

Lekeryds-Svarttorps

03:34:07

 

69

Jan Schütz

Jönköping

03:34:09

 

70

Claes Otterborg

Bankeryd

03:34:23

 

71

Rickard Engström

Nocout.Se

03:34:27

 

72

Johannes Rosenqvist

Lekeryds-Svarttorps

03:34:51

 

73

Johan Palmer

Jönköping

03:35:28

 

74

Jan Svensson

Linghem

03:35:33

 

75

Håkan Lenhagen

U36Runners

03:35:57

 

76

Johan Hjertquist

Jönköping

03:36:02

 

77

Gustaf Lindsten

Jönköping

03:36:04

 

78

Thomas Olesen

Hakarpspojkarna

03:36:21

 

79

Joe Walfridson

Sisu

03:36:44

 

80

Axel Norderyd

Team Hunnamuscarn

03:36:54

 

81

Marcus Lundquist

Lonesome Runners

03:36:55

 

82

Nils Ekman

Jönköping

03:37:19

 

83

Johan Svenningsson

Bottnaryd

03:37:26

 

84

Roger Nilsson

Vulcanus

03:37:41

 

85

Florian Siegmund

Ifk

03:39:03

 

86

David Jaldemark

Habo

03:39:40

 

87

Björn Persson

Tidaholm

03:40:02

 

88

Mikael Kullén

Jönköping

03:40:15

 

89

Adam Sernheim

Vista

03:41:04

 

90

Peter Folkesson

Njudung

03:41:13

 

91

Rickard Rehnström

Huskvarna

03:41:39

 

92

Gunnar Axelsson

Norrahammar

03:41:44

 

93

Patrik Matsson

Solvikingarna

03:43:17

 

94

Fredrik Andersson

Huskvarna

03:43:19

 

95

Oskar Fexner

Linköping

03:43:27

 

96

Henrik Appelberg

Habo

03:43:30

 

97

Jacob Arvidsson

Göteborg

03:43:43

 

98

Harald Glans

Jönköping

03:43:48

 

99

Peter Marklund

Team

03:43:54

 

100

Fredrik Nilsson

Jönköping

03:44:03

 

101

Pär Ekström

Team

03:44:05

 

102

Magnus Nygren

Habo

03:44:14

 

103

Glenn Gustavsson

Solvikingarna

03:44:15

 

104

Petter Lindström

Stockholm

03:44:27

 

105

Henrik Andersson

Farthållare/Pacer

03:44:32

 

106

Mattias Bülow

Aneby

03:44:37

 

107

Jonas Johansson

Jönköping

03:44:48

 

108

Francisco Vergara

Jönköping

03:44:52

 

109

Peter Svedberg

Jönköping

03:45:04

 

110

Joakim Kimmehed

Lerum

03:45:04

 

111

Filip Ivarsson

Tranås

03:45:23

 

112

Jonas Nyberg

Jönköping

03:46:09

 

113

Zlatan Basic

Tibro

03:46:13

 

114

Jonas Emanuelsson

Målsryd

03:46:59

 

115

Sebastian Johnsson

Farthållare/Pacer

03:47:02

 

116

Henrik Hyvärinen

Stockholm

03:47:04

 

117

Ola Norderyd

Jönköping

03:47:06

 

118

Patrik Dahlberg

Taberg

03:47:11

 

119

Anders Lago

Örserums

03:47:13

 

120

Jakob Svensson

Ölmstads

03:47:14

 

121

Pelle Swensson

Ik

03:47:15

 

122

Jonas Norlander

Skövde

03:48:22

 

123

Georg Hällstorp

Farthållare/Pacer

03:48:27

 

124

Victor Ricketts

Helsingborg

03:48:36

 

125

Daag Nyman

Ryssbergets

03:48:36

 

126

Kenth Lundgren

Jönköping

03:48:50

 

127

Tobias Nygren

Jönköping

03:49:00

 

128

Jonathan Bolin

Huskvarna

03:50:20

 

129

Stephan Näsberg

Intersport

03:50:36

 

130

Erik Backlund

Jönköping

03:50:37

 

131

Robert Gustafsson

Habo

03:50:38

 

132

Marcus Allard

Jönköping

03:50:39

 

133

Joacim Ericsson

Bankeryd

03:50:43

 

134

Andreas Gren

Momolokkos

03:50:57

 

135

Pär Björckebaum

De

03:51:13

 

136

Daniel Persson

Mariestad

03:51:21

 

137

Samuel Ånfors

Jönköping

03:51:22

 

138

Torbjörn Magnusson

 

03:51:40

 

139

Emil Ekman

Huskvarna

03:52:10

 

140

Fredrik Fri

Jönköping

03:52:41

 

141

Victor Pergéus

Jönköping

03:52:42

 

142

Björn Johansson

Tväråbäcks

03:52:46

 

143

Stefan Andersson

Bålsta

03:52:51

 

144

Lennart Adolfsson

Anderstorps

03:54:01

 

145

Tomas Kraft

Huskvarna

03:54:20

 

146

Esbjörn Sjögren

Taberg

03:54:29

 

147

Jonas Collvik

Onsalaonsala

03:54:52

 

148

Niklas Karlsson

Sjöviks

03:55:15

 

149

Mikael Nordquist

Huskvarna

03:55:36

 

150

Thomas Marlow

Alingsås

03:56:00

 

151

Michael Mahieu

Jönköping

03:56:02

 

152

Pontuz Zachlund

Jönköping

03:56:05

 

153

Josef Dagson

Jönköping

03:56:12

 

154

Tobias Braver

Gränsen

03:56:44

 

155

Johan Åberg

Wellness

03:56:49

 

156

Roger Svensson

Hakarpspojkarna

03:57:08

 

157

Tommy Grann

Norrahammar

03:57:24

 

158

Tomas Andersson

Uppsala

03:57:43

 

159

Patrik Mattsson

Team

03:57:48

 

160

Christian Ulltjärn

Linköping

03:58:11

 

161

Mats Jakobsson

Avesta

03:58:11

 

162

Rickard Sundgren

Bankeryd

03:58:22

 

163

Andreas Gillsberg

Ik

03:58:24

 

164

Anders Lilja

Husqvarna

03:58:45

 

165

Marcus Hansander

Lifetime

03:59:13

 

166

Per Skarrie

Omni

03:59:15

 

167

David Gustafsson

Motala

03:59:22

 

168

Adam Jäderkvist

Team

03:59:26

 

169

Johannes Josefsson

Månstad

03:59:32

 

170

John Bonander

Månstad

03:59:32

 

171

Martin Johansson

Jönköping

03:59:55

 

172

Adrian Arwedson

Huskvarna

04:00:19

 

173

Adam Svensson

Sport

04:00:45

 

174

Johan Algotsson

Jönköping

04:01:04

 

175

Mats Liljegren

Team

04:01:50

 

176

Dennis Mah

SOK Knalle

04:02:13

 

177

Leif Karlsson

Solvikingarna

04:02:25

 

178

Jonas Green

London

04:03:14

 

179

Rikard Borst

Saab

04:03:19

 

180

Peter Schön

Jönköping

04:03:45

 

181

Daniel Markovic

Jönköping

04:04:25

 

182

Tomas Hörnqvist

Hammarö

04:04:36

 

183

Alexander Odegran

Jönköping

04:05:00

 

184

Andre Nyberg

Umeå

04:05:16

 

185

Jan Byman

Bankeryd

04:05:36

 

186

Fredrik Andersson

Jönköping

04:05:45

 

187

Linus Ritheim

Jönköping

04:06:00

 

188

Andreas Levander

Jönköping

04:06:29

 

189

Conny Persson

Solvikingarna

04:07:05

 

190

Johan Olofsson

Ekenässjön

04:07:20

 

191

Daniel Creutzberg

Mullsjö

04:07:29

 

192

Roger Björkbacka

Täby

04:07:45

 

193

Johan Jonsson

Jönköping

04:07:51

 

194

Måns Kämpe

Järfälla

04:08:00

 

195

Marcus Rubensson

Frölunda

04:08:06

 

196

Billy Östlund

Rydaholm

04:08:06

 

197

Mikael Eriksson

Ikhp

04:08:10

 

198

Albert Jarfjord

Sävsjö

04:08:55

 

199

Christer Söderberg

Run

04:09:02

 

200

Oscar Lernstål

Jönköping

04:09:10

 

201

Magnus Axelsson

Tenhult

04:09:24

 

202

Dennis Lundquist

Nässjö

04:09:29

 

203

Hans Johansson

Moholm

04:09:32

 

204

Niklas Larsson

Runon.Se

04:09:39

 

205

Victor Einarsson

Jönköping

04:09:53

 

206

Tomas Eriksson

Hjo

04:09:56

 

207

Martin Beijer

Jönköpings

04:10:08

 

208

David Borg

Jönköping

04:10:22

 

209

Stefan Dahlkild

If

04:10:42

 

210

Christian Ståhl

Jönköping

04:10:49

 

211

Håkan Andersson

Mjölby

04:11:52

 

212

Tage Festersen

København

04:12:15

 

213

Joachim Felix

Eksjö

04:12:30

 

214

Lars Hagelberg

Eksjö

04:12:31

 

215

Oliver Renström

Jönköping

04:13:04

 

216

Magnus Adolfsson

Tranås

04:13:09

 

217

Mattias Brandt

For

04:13:10

 

218

Viktor Hedberg

Jönköping

04:13:12

 

219

Simon Kilenbeck

Team

04:13:13

 

220

Mattias Lindoff

Norrahammar

04:13:38

 

221

Jakob Sollbe

 

04:14:18

 

222

Robert Oldén

Farthållare/Pacer

04:14:28

 

223

Magnus Andersson

Jönköping

04:14:30

 

224

Johan Holgersson

Habo

04:14:48

 

225

Daniel Johansson

Jönköping

04:15:32

 

226

Pierre Engdahl

Jönköping

04:15:45

 

227

Rasoul Anvarp

Jönköping

04:15:47

 

228

Tobias Keitsch

Jönköping

04:15:51

 

229

Glenn Davidsson

Sandhems

04:16:38

 

230

Robert Svanberg

Habo

04:16:41

 

231

Philip Gerdt

Onsala

04:16:47

 

232

Karl Fahlström

Alingsås

04:16:56

 

233

Håkan Trulsson

Stefa

04:17:04

 

234

Fredrik Malmström

Habo

04:17:27

 

235

Ricky Hellqvist

Runners

04:17:35

 

236

Andreas Lundh

Tranås

04:17:59

 

237

Kenneth Melin

Cardio

04:18:29

 

238

Mattias Svensson

Nässjö

04:19:10

 

239

Jon Johansson

Lekeryd

04:19:14

 

240

Magnus Samuelsson

Buddys

04:19:15

 

241

Anders Jörmgård

Den

04:19:30

 

242

Mattias Söderberg

Jönköping

04:19:45

 

243

Andreas Elamsson

 

04:19:46

 

244

Michael Malm

Rönnäng

04:19:56

 

245

Gustav Dahlin

Farsta

04:20:07

 

246

Carl Persson

Dsv

04:20:12

 

247

Göran Hjärtfors

Lonesome

04:20:38

 

248

Petter Svantesson

Saltsjöbaden

04:20:47

 

249

Waldemar Rochowiak

Norrahammar

04:20:50

 

250

Björn Jansson

Vetlanda

04:21:30

 

251

Tobias Back

Västerås

04:21:35

 

252

Emil Johansson

Tenhult

04:21:44

 

253

Viktor Johansson

Umara

04:21:44

 

254

Christer Bergström

Motala

04:21:48

 

255

Otto Lövgren

Tibro

04:22:02

 

256

Rikard Hult

Habo

04:22:10

 

257

Daniel Örengård

Jönköping

04:22:31

 

258

Christer Andersson

Löparklubben

04:22:53

 

259

Tom Pettersson

Huskvarna

04:23:09

 

260

Magnus Bergqvist

Trånghalla

04:23:55

 

261

Haakon Yri

Jönköping

04:24:12

 

262

Kristoffer Thisell

Huskvarna

04:24:13

 

263

Joakim Dahlström

Zorbiq

04:24:11

 

264

Arno Willemse

Jönköping

04:24:47

 

265

Kent Eriksson

Tage&Söner

04:25:10

 

266

Benny Andersson

Habo

04:25:25

 

267

Karl Svensson

Huskvarna

04:26:09

 

268

Mikael Andersson

Kalmar

04:26:13

 

269

Kaj Walkendorff

Bankeryd

04:26:20

 

270

Tony Gren

If

04:27:17

 

271

Niklas Fredlund

Team

04:27:21

 

272

Eric Damberg

Åryd

04:27:28

 

273

Johan Sjögren

Habo

04:27:35

 

274

Johan Möller

Jönköping

04:28:16

 

275

Peter Karlsson

Tranås

04:28:17

 

276

Thomas Elvesjö

Jönköpingjönköping

04:28:43

 

277

Fredrik Kallström

Granens

04:28:47

 

278

Trais Johnson

High

04:29:06

 

279

Carl Fernström

Habo

04:29:07

 

280

Magnus Lorentsson

Habo

04:29:20

 

281

Bengt Lindgren

Vallentuna

04:30:19

 

282

Emil Gadd

Habo

04:30:25

 

283

Daniel Lundby

Jönköping

04:30:36

 

284

Daniel Collvik

Mölndal

04:30:44

 

285

Kaj Andersson

Norrahammar

04:31:11

 

286

Johan Lindblom

Arvids

04:31:24

 

287

Julian Abuzeni

Jönköping

04:31:30

 

288

Viktor Wemlert

Jönköping

04:32:06

 

289

Erik Magnusson

Göteborg

04:32:16

 

290

Filip Pilthammar

Team

04:33:04

 

291

Hampus Nordin

Jönköping

04:33:05

 

292

Pelle Gasol

Swe

04:33:07

 

293

Jimmy Gustavsson

Jönköping

04:33:20

 

294

Björn Landén

Husqvarna

04:33:38

 

295

Johan Persson

Ulricehamn

04:34:11

 

296

Julian Pascual

Jönköping

04:34:11

 

297

Mikael Svantesson

Timmele

04:34:12

 

298

Dick Deichmann

Jönköping

04:36:10

 

299

Jonas Knutsson

Jönköping

04:36:23

 

300

Christoffer Windal

Team

04:36:51

 

301

Claes Carlsson

If

04:37:10

 

302

Mattias Peterson

Hjohjo

04:37:16

 

303

Per Adolfsson

Huskvarna

04:37:16

 

304

Hasse Jonsson

Träningskonsulten

04:37:23

 

305

Tomas Knutsson

Intersport

04:38:02

 

306

Christer Loven

Erikshjälpen

04:38:16

 

307

Sebastian Johansson

Jönköping

04:39:28

 

308

Abdulaziz Saleh

Göteborggöteborg

04:40:00

 

309

Mikael Östlund

100%

04:40:11

 

310

Anders Svensson

Jönköping

04:40:22

 

311

Fredrik Gustafsson

Sjuntorp

04:40:44

 

312

Jason Hegyessy

San

04:40:52

 

313

Kristian Maric

Jönköping

04:41:27

 

314

Olle Halldén

Malmö

04:42:25

 

315

Karl Gunnar

Granens

04:42:35

 

316

Lasse Jutemar

SOK Knallen

04:43:27

 

317

Robert Attesjö

Jönköping

04:43:36

 

318

Pontus Karlsson

Vaggeryd

04:43:38

 

319

Mattias Wikstrand

Aik

04:43:47

 

320

David Lindvall

Hisings

04:44:09

 

321

Roger Sandberg

Lonesome

04:44:59

 

322

Christer Svensson

Farthållare/Pacer

04:45:02

 

323

Jörgen Johansson

Jönköping

04:45:14

 

324

Dennis Sjögren

Trelleborg

04:45:47

 

325

Jonas Nilsson

Jönköping

04:47:08

 

326

Ronald Meuwsen

Jönköping

04:47:53

 

327

Lennart Skoog

Stenungsunds

04:47:56

 

328

Per Lexander

Huskvarna

04:47:57

 

329

Peter Sonne

Idrætshøjskolen

04:48:25

 

330

Andreas Larsson

Göteborg

04:48:43

 

331

Jakob Magnusson

Jönköping

04:50:21

 

332

Niclas Dia

Rolls-Royce

04:50:28

 

333

Thomas Karlsson

Granens

04:51:50

 

334

Henrik Frisk

Huskvarna

04:51:50

 

335

Erik Doverholm

Skövde

04:52:31

 

336

Robert Cimerin

Huskvarna

04:53:28

 

337

Christian Damberg

Jönköping

04:53:53

 

338

Tim Nord

Lekeryds-Svarttorps

04:55:00

 

339

Arik Gilboa

Solna

04:55:08

 

340

Tommy Gustavsson

Huskvarna

04:56:42

 

341

Simon Sjöberg

Jönköping

04:56:42

 

342

Rolf Ambré

Peab

04:57:26

 

343

Sean Killpack

Downers

04:57:31

 

344

Johan Lind

Destination

04:57:39

 

345

Michael Doohan

Umeå

04:58:16

 

346

Peter Dalebjörk

Team

04:58:46

 

347

Anders Hermansson

Team

04:59:06

 

348

Samuel Magnusson

Jönköping

04:59:43

 

349

Rolf Halde

Stockholm

05:01:46

 

350

Niklas Uhlin

Jönköping

05:02:55

 

351

Magnus Frisen

Lidköping

05:03:34

 

352

Jonas Granerås

Jönköping

05:03:43

 

353

Markus Eriksson

Jönköping

05:04:02

 

354

Johan Byrsjö

Mjölbymjölby

05:04:31

 

355

Henrik Broo

Huskvarna

05:04:59

 

356

Ulf Ring

Arlanda-Märsta

05:07:11

 

357

Joakim M

Swe

05:07:45

 

358

Jesper Sjölander

Björnstorps

05:08:22

 

359

Sigvard Koplimäe

Vattudalens

05:10:35

 

360

Lars Holmlund

Team

05:10:40

 

361

Jan Wickbom

Jönköping

05:12:06

 

362

Sigvard Nyqvist

Hok

05:12:15

 

363

Robin Appelgren

Buddys

05:12:33

 

364

Roland Franzén

Taberg

05:13:39

 

365

Jimmy Hjorth

Lonesome

05:13:40

 

366

Dmytro Kozlov

Nittorp

05:15:14

 

367

Martin Ragnar

Bankeryd

05:16:01

 

368

Andreas Deichmann

Jönköping

05:16:34

 

369

Anders Wahlberg

Halltorp

05:17:06

 

370

Stefan Franzen

Växjö

05:17:47

 

371

Robert Eriksson

Jokkmokks

05:18:01

 

372

Joakim Ahlgren

Ikhp

05:18:53

 

373

Owe Gustavsson

Lk

05:20:40

 

374

Bengt Cronquist

Sävedalens

05:21:20

 

375

Stig Samuelsson

Norrköping

05:24:53

 

376

Kjell Nilde'n

Bankeryd

05:27:12

 

377

Peter Betmark

Malmö

05:27:47

 

378

Patrik Jönsson

Sölvesborg

05:31:33

 

379

Lars-Göran Olausson

Team

05:31:34

 

380

Björn Ulvås

Kalmar

05:41:13

 

381

Claes-Göran Ekhall

Jönköping

05:42:31

 

382

Ronnie Tunling

564

05:44:21

 

383

Pär-Eric Andersson

Fredasmys

05:46:28

 

384

Nedim Osmankovic

Jönköping

05:46:30

 

385

Anders Olin

Mullsjö

05:49:31

 

386

Anders Hidefjäll

Västerås

05:52:22

 

387

Sen Lien

Jönköping

06:30:20

 

388

Arvo Teppola

Huskvarna

06:31:31

 

389

Roger Bramfors

Drt

06:32:28