Resultat Sverige ultra

Linde 6-timmars!  2014-07-19
resultat - banskiss - karta

 

Bilder
foto: Mats Liljegren

Fr vänster: Elin Engström (3:a damer), Elin Jakobsson (2:a damer), Marie Materne (1:a damer), Niklas Gunne (1:a herrar), Niklas Gavelfält (2:a herrar), Christian Ritella (3:a herrar), foto: Mats Liljegren

 
   
   
   

 Banskiss

 
 
   

Karta

 
 
 
 
   
   

Resultat Linde 6h, 2014-07-19
 

Sträcka

Plats

Namn

Klubb

Distans

1 tim

1

Niklas Andersson

Storådalens SK

13 841

 

2

Tommy Sundberg

AXA Sports Club

12 721

 

3

Lars Söderström

Storådalens SK

9 833

 

4

Catharina Molin

FK Transit

8 517

 

 

 

 

 

2 tim

1

Robert Kruse

Lindesberg

24 276

 

 

 

 

 

3 tim

1

Erik Brehmer

Örebro AIK

32 352

 

2

Maria Ekström

Frövi IK

26 750

 

3

Josefine Lundell

Lindebygdens OK

23 735

 

4

Marita Agnezon

Kungälv

19 147

 

5

Pia Sternheden

Lindesberg

13 840

 

 

 

 

 

6 tim herr tävling

1

Niklas Gunne

IFK Mora

75 155

 

2

Niklas Gavelfält

Mantra sport

73 436

 

3

Christian Ritella

Team Ultrasweden LK

72 781

 

4

Mats Liljegren

Team Skavsåret IF

63 550

 

5

Hasse Byrén

IF Spartacus

63 406

 

6

Alexander Levin

Vegan Runners IK

63 040

 

7

Jerker Sterneland

Dalportens OL

60 281

 

8

Lars-Åke Johansson

Solvikingarna

58 393

 

9

Per-Erik Lundin

Wedevågs IF

57 271

 

10

Karwan Tahir

IF Spartacus

57 263

 

11

John Nydén

Ingen Klubb

56 115

 

12

Roland Eriksson

 IF Start

55 371

 

13

Johan Håkansson

Wedevågs IF

54 958

 

14

Steve Cook

Lonesome Runners

51 484

 

15

Bengt Göransson

Falu IK

50 294

 

16

Lars Agnezon

Kongahälla AIK

49 818

 

17

Mats Franzén

Östansjö

48 740

 

18

Sven Molin

Uppsala LK

48 380

 

19

Bengt Lindgren

Vallentuna FK

47 525

 

20

Sigvard Koplimäe

Team Ultrasweden LK

46 444

 

21

Hans-Inge Lindeskov

Team Ultrasweden LK

45 102

 

22

Stig Söderström

Kvarnsvedens FIK

43 737

 

23

Owe Gustavsson

LK 42195+

43 390

 

24

Henrik Aasbö

Norge

42 195

 

24

Christer Hammander

IF Spartacus

42 195

 

 

 

 

 

6 tim dam tävling

1

Marie Materné

IF Start

60 562

 

2

Elin Jakobsson

IK Akele

59 816

 

3

Elin Engström

AXA Sports Club

58 150

 

4

Maria Engström

IF Start

56 815

 

5

Charlotte Thomasson

Axa sports club

54 410

 

6

Tina Forsberg

 Storådalens SK

44 509

 

7

Ann Ritella 

Team Ultrasweden LK

43 803

 

8

Åsa Hammander IF

Spartacus

42 195

 

 

 

 

 

6 tim motion

1

Håkan L Hedin

Frövi

58 426

 

2

Tobias Johansson

Mariestad

51 019

 

3

Marcus Pettersson

F17, Ronneby

50 819

 

4

Rolf Krigsman Nora

Räddningstjänsts

50 327

 

5

Mattias Klahr Daloc

motion och fritid

48 743

 

6

Nicklas Hansen

Grängesberg

45 332

 

7

Tommy Englund

OK Grane

43 352

 

8

Jan Halldén

LeanNova Engineers

42 843

 

9

Kent Andersson

Storådalens SK

42 225

 

10

Veronica Andersson

Storådalens SK

33 903

 

11

Ulla Sjökvist

Örebro

23 714