Resultat Sverige ultra

Linde 6-timmars!  2015-07-18
resultat 1 tim - 2 tim - 3 tim - 6 tim- banskiss - karta

Arrangör: Idrottsföreningen 114sport

Läs mer:
   Team Fakta blogg! . Kristina Sörensen blogg - Yudith Hernandez Melgar blogg

Bilder

 
 
 
   
   
   

 Banskiss

 
 
   

Karta

 
 
 
 
   
   

Resultat Linde 6-timmars!  2015-07-18
 

lopp

plac

Namn

Klubb

Född

klass

pl/kl

Distans

1-timmars

1

Niclas Andersson

Storådalens SK

1983

män

1

13 916

 

2

George Gevriye

<Ingen Klubb>

1971

män

2

8 720

 

3

Victor Lindblom

Tyresö Hanviken Hockey

2004

män

3

8 642

 

4

Alexander Gevriye Andersson

Brickebackens IF

2007

män

4

8 577

 

5

Alicia Levin

Nacka

 

Kvinnor

1

6 522

 

6

Zebastian Hällbom

Älta

 

män

1

6 503

 

 

 

 

 

 

 

 

2-timmars

1

Patrik Kallin

Västerås

 

män

1

24 490

 

2

Thomas Nordin

Örebro

 

män

2

22 132

 

3

Gina Forsström

<Ingen Klubb>

 

Kvinnor

1

20 697

 

 

 

 

 

 

 

 

3-timmars

1

Joakim Oskarsson

IFK Nora långlöpning

 

män

1

33 979

 

2

Matias Dahlin

Storådalens SK

1983

män

2

30 361

 

3

Marika Falkek

Falkenbergs RR

 

Kvinnor

1

27 616

 

4

Heike Emmrich

Team Ultrasweden

 

män

3

24 462

 

5

Ann-Marie Andersson

Hultfreds LK

 

Kvinnor

2

22 524

 

 

 

 

 

 

 

 

6-timmars

1

Johan Eriksson

Kopparbergs IF

 

män

1

76 910

 

2

Erik Andersson

Team Ultrasweden

1981

män

2

74 492

 

3

Emil Falkek

Falkenbergs RR

 

motion

1

71 614

 

4

Yudith Hernandez Melgar

Varbergs Gif Friidrott

 

Kvinnor

1

71 119

 

5

Simon Sköld

Västerås LK

1983

män

3

69 731

 

6

Daniel Assarsjö

SOK Knallen

 

män

4

69 129

 

7

Alexander Levin

Vegan Runners IK

 

män

5

65 437

 

8

Bethany Thompson

Fredrikshof FIFreim

 

Kvinnor

2

64 559

 

9

Hans Byrén

IF Spartacus

 

män

6

63 642

 

10

Håkan L Hedin

IF 114 SPORT

1971

män

7

63 020

 

11

Göran Palmgren

Västerås löparklubb

 

män

8

62 242

 

12

Tommy Sjöström

Hedby

 

motion

2

62 058

 

13

Joakim Jansson

Sydnärkepolisens IF

1977

motion

3

62 017

 

14

Fredrik Olsson

Coventry City

1972

motion

4

61 782

 

15

Peter Lembke

Team Fakta

 

motion

5

60 715

 

16

Mats Liljegren

Team Skavsåret IF

 

män

9

58 853

 

17

Charlotta Thomasson

Axa Sportsclub

 

Kvinnor

3

58 582

 

18

Lars-Åke Johansson

Solvikingarna

 

män

10

58 393

 

19

Cecilia Kallin

Västerås LK

 

Kvinnor

4

58 030

 

20

Kjell Kvarfordt

Fredrikshofs FIF

 

män

11

57 895

 

21

Tomas Elm

Fellingsbro AIK

 

män

12

56 169

 

22

Elin Jakobsson

IK Akele

 

Kvinnor

5

55 515

 

23

Bengt Göransson

Falu IK

 

män

13

54 922

 

24

Peter Strande

Liviöjärvi IF

 

män

13

54 922

 

25

Niklas Oja

Häggeby

1968

motion

6

54 922

 

26

Leila Toivonen

Storådalens SK

 

Kvinnor

6

54 376

 

27

Lars Agnezon

Kongahälla AIK

 

män

15

51 941

 

28

Bengt Lindgren

Vallentuna FK

 

män

16

50 937

 

29

Miguel Pena

Varberg

 

motion

7

50 208

 

30

Tobbe Arnesson

KBCK

 

motion

8

49 722

 

31

Göran Lennström

Hultsfreds LK

 

män

17

49 137

 

32

William Svensson

WSK Lindesberg

1998

motion

9

48 498

 

33

Annica Johansson

Team Fakta

 

motion

10

47 838

 

34

Elin Engström

Axa Sportsclub

 

Kvinnor

7

47 743

 

35

Hans-Inge Lindeskov

Team Ultrasweden

 

män

18

46 077

 

36

Sven Molin

Uppsala LK

 

män

19

44 878

 

37

Rickard Björn

Sickla

1977

motion

11

44 702

 

38

Kristina Sörensen

Team Fakta

 

motion

12

44 669

 

39

Anders Hidefjäll

Västerås FK

 

män

20

44 600

 

40

Barbro Bertilsson Paraniak

Team Skavsåret IF

 

Kvinnor

8

43 352

 

41

Stig Samuelsson

GoIF Tjalve

 

män

21

43 352

 

42

Owe Gustavsson

LK 42195+

 

motion

13

42 461

 

43

Stig Söderström

Kvarnsveden FIK

 

män

22

42 389

 

44

Tina Forsberg

Storådalens SK

 

Kvinnor

9

42 195

 

45

Fredrik Forsström

Yxsjöbergs IK

 

män

23

42 195

 

46

Thomas Cahling

Ljusdal Running Club

 

män

23

42 195

 

47

Ulla Lembke

Team Fakta

 

motion

14

42 195

 

48

Tommy Englund

OK Grane

 

motion

14

42 195

 

49

Victoria Borg

Team Ultrasweden

 

Kvinnor

10

35 300

 

50

Ulla Sjöqvist

Örebro

 

motion

16

30 165