2016-10-17

Resultat Sverige ultra

Oxelösunds 6-timmars 2016-10-15
resultat - Bana - Bilder

Arrangörer:  SLK Oxelösund och Team Ultrasweden LK 

Bilder
foto Ferike Pasthy(FP),

 

Se ännu fler bilder i Sörmlands Nyheter:    

 
 

Bana

 

Resultat Oxelösund 6-timmars, 2016-10-15

lopp

plac

namn

klubb

född

varav

distans

tid

km/m

1-tim damer

1

Theese Leiding

Nyköping

1983

5

7,58 km

00:51:22

6:47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-tim herrar

1

Edvin Sulonen

Onyx innebandy

2007

4

5,92 km

00:52:53

8:56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-tim damer

1

Camilla Svensson

Vingåker

1974

25

31,47 km

02:57:51

5:39

 

2

Annika Hall

Nyköping

1965

25

31,29 km

02:55:58

5:37

 

3

Susanne Persson

Kolbäck

1982

23

28,65 km

03:00:00

6:17

 

4

Annelie Silfvast

Kolbäck

1984

18

23,64 km

02:49:27

7:10

 

5

Madelene Wängberg

Enköping

1973

14

18,72 km

02:49:58

9:05

 

6

Kerstin Lendin

Nyköping

1944

14

18,02 km

02:54:49

9:42

 

7

Diana Hägg

Oxelösund

1975

14

17,54 km

02:43:18

9:19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-tim herrar

1

Jimmy Karlsson

LK Nyköpings Run

1984

26

32,33 km

02:17:04

4:14

 

2

Joel Arvstrand

LK Nyköpings Run

1978

21

26,46 km

02:56:24

6:40

 

3

Tommy Lendin

Nyköping

1946

14

18,02 km

02:54:49

9:42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-tim damer

1

Jennifer Honek

IF Linnéa

1985

57

70,55 km

05:59:42

5:06

 

2

Anna Nyström

IF Göta Karlstad

1981

55

68,09 km

05:59:22

5:17

 

3

Anna Grundahl

IF Linnéa

1976

54

66,86 km

05:54:55

5:19

 

4

Boel De Geer

Hultsfreds LK

1958

41

50,83 km

05:53:16

6:57

 

5

Kristina Paltén

PiteRun

1971

41

50,83 km

05:55:19

6:59

 

6

Sonja Johansson

Lonesome Run

1972

38

47,13 km

05:53:42

7:30

 

7

Victoria Borg

Team UltraSwe LK

1980

34

42,20 km

03:36:31

5:08

 

8

Ulla Lembke

Team Fakta

1959

34

42,20 km

05:42:35

8:07

 

9

Felicia Wängberg

Enköping

2003

34

42,20 km

05:49:15

8:17

 

10

Unn Lindkvist

 

1970

30

37,26 km

05:48:37

9:21

 

11

Josefine Bonde

IF Linnéa

1978

29

36,03 km

05:55:32

9:52

 

12

Margareta Eriksson

Råby

1953

28

34,80 km

05:50:36

10:05

 

13

Wivianne Andersson

Stigtomta

1953

28

34,80 km

05:50:36

10:05

 

14

Susanne Granat Ahlstrand

OK Måsen

1964

27

33,56 km

05:55:43

10:36

 

15

Kristina Sörensen

Team Fakta

1960

16

20,00 km

02:13:19

6:40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-tim herrar

1

Jonas Brantvall

UT Kolmården

1972

61

75,49 km

05:56:54

4:44

 

2

Fredrik Olsson

Coventry City

1972

54

66,86 km

05:54:57

5:19

 

3

Mats Liljegren

Team Skavsåret IF

1976

51

63,16 km

05:57:53

5:40

 

4

Joakim Rinaldo

LK Nyköpings Run

1967

51

63,16 km

05:58:50

5:41

 

5

Jonas Wängberg

Västerås LK

1972

50

61,92 km

05:56:37

5:46

 

6

Jonnie Nilsson

UT Kolmården

1978

50

61,92 km

05:56:53

5:46

 

7

Mikael Sandberg

Huddinge

1962

49

60,69 km

05:55:57

5:52

 

8

Björn Suneson

Vallentuna FK

1948

49

60,69 km

05:56:36

5:53

 

9

Jan-Erik Ramström

Sth Långdistans klubb

1960

49

60,69 km

05:58:23

5:54

 

10

Mikael Larsson

SLK Oxelösund

 

45

55,76 km

05:54:55

6:22

 

11

Leif Franzén

LK Nyköpings Run

1946

45

55,76 km

05:58:26

6:26

 

12

Christer Svensson

Växjö AIS

1969

43

53,29 km

05:53:57

6:39

 

13

Niclas Dia

Rolls-Royce IF

1964

43

53,29 km

05:54:00

6:39

 

14

Fredrik Lindblad

Gustavsberg

1969

41

50,83 km

05:51:05

6:54

 

15

Peter Lembke

Team Fakta

1971

41

50,83 km

05:56:38

7:01

 

16

Sigvard Koplimäe

Team UltraSwe LK

1950

39

48,36 km

05:53:04

7:18

 

17

Kari Sulonen

Team UltraSwe

1957

38

47,13 km

05:57:52

7:36

 

18

Stig Söderström

Kvarnsvedens FIK

1943

36

44,66 km

05:54:33

7:56

 

19

Kurt Gustavsson

Hultfreds LK

1946

35

44,62 km

05:08:16

6:54

 

20

Bengt Lindgren

Vallentuna FK

1947

35

43,43 km

04:22:04

6:02

 

21

Daniel Törnkvist-Lindén

SLK Oxelösund

1985

35

43,43 km

04:35:43

6:21

 

22

Jan Paraniak

Team Skavsåret IF

1950

35

43,43 km

04:45:39

6:35

 

23

Hans-Inge Lindeskov

Team UltraSwe LK

1949

35

43,43 km

05:54:54

8:10

 

24

Owe Gustavsson

Apladalens LK

1956

35

43,43 km

05:55:23

8:11

 

25

Fredrik Widfeldt

IK Norrköping Friidrott

1975

34

42,20 km

03:44:15

5:19

 

26

Bengt Dolk

Norrköping

1957

34

42,20 km

03:59:45

5:41

 

27

Oskar Ernving

Nyköping

1984

25

31,10 km

03:02:55

5:53