2017-08-30

Resultat Sverige ultra

UltraVasan, 90 km och 45 km, 2017-08-19

resultat 90 km herrar - 90 km damer45km herrar - 45 km damer - karta - löparstatistik - sortering efernamn

Ultravasan 90 Km:
UltraVasan 90 är ett terränglopp och utgår precis som det traditionella Vasaloppet från Sälen och följer banan österut mot Mora. Loppet har en herr- och en damklass. I loppet erbjuds förstärkta mat- och dryckeskontroller samt möjligheten för ett klädbyte på kontrollen i Evertsberg.

Underlaget är varierat med allt från små stigar och spänger till större grusvägar och asfalt i mindre omfattning. Den totala stigningen är mindre än 1 000 höjdmeter och andra halvan består mestadels av bred skogsväg istället för stig. Andelen asfalt är sammanlagt knappt 5 km. Andra halvan av loppet följer till mycket stor del Vasaloppsspåret.

Bilder

Kranskullan, kransmasen samt Ola Bryngleson
Medaljen
 
 
 
Karta 90 km
 
Karta 45 km
 

Resultat UltraVasan, 2017-08-19

 

LOPP

plac

 

land

klass

Klubb

tid

UltraVasa 90 km

1

Elov Olsson

 

M21

Ockelbo SK

06:07:37

 

1

Ida Nilsson

 

W35

Högby IF

06:51:26

 

2

Patrick Reagan

USA

M21

Hoka One One

06:08:48

 

2

Johanna Bygdell

 

W35

 

07:11:56

 

3

Jo Meek

GBR

W40

SCOTT RUNNING

07:26:42

 

3

Henri Ansio

FIN

M21

Salomon-Suunto Racing T

06:11:00

 

4

Bartosz Olszewski

POL

M21

 

06:22:45

 

4

Frida Södermark

 

W35

Tjalve IF

07:50:59

 

5

Judith Trunschke

GER

W21

Team Nordic trail

08:08:50

 

5

Fritjof Fagerlund

 

M40

LK Roslagen

06:29:25

 

6

Eve Talts

EST

W40

 

08:10:34

 

6

Ranno Erala

EST

M40

Tele2

06:33:23

 

7

Jenny Ramstedt

 

W40

Envol Coaching

08:18:11

 

7

Eric Senseman

USA

M21

SCOTT RUNNING

06:38:23

 

8

AnjaKristin Lindanger

NOR

W40

GTI Friidrett

08:18:53

 

8

Daniel Nilsson

 

M40

FK Studenterna

07:09:23

 

9

Andreas McConville

 

M35

FK Studenterna

07:18:34

 

9

Kerstin Rosenqvist

 

W40

Västerås LK

08:24:28

 

10

Elin Sällström

 

W21

ICA Team Ultra

08:30:20

 

10

Fredrik Sätter

 

M45

Mattmar SK

07:20:33

 

11

Andrejs Jesko

LAT

M35

 

07:22:49

 

11

Traci Falbo

USA

W45

Altra Endurance Team

08:39:02

 

12

Sven-Anders Bergström

M35

 

07:23:35

 

12

Sandra Lundqvist

 

W40

Kristinehamn Multisport

08:40:11

 

13

Lina Karlsson

 

W40

En av tre

08:43:53

 

13

Oscar Bergström

 

M21

Siljansnäs Skid & Löpa

07:24:49

 

14

Maria Strömberg Bylund

W45

Fagersta Södra IK

09:14:44

 

14

Pontus Danielson

 

M35

Umara Sports Club

07:33:06

 

15

Anneli Dahlin

 

W35

 

09:16:12

 

15

Fredrik Gustafsson

 

M35

Strängnäs Skidklubb

07:35:50

 

16

Mikael Hedh

 

M35

Diös IF

07:38:40

 

16

Anette Carlsson

 

W35

KFUM Örebro OK

09:18:15

 

17

Mikaela Naess

 

W21

ICA Team Ultra

09:18:15

 

17

Erik Eng

 

M35

Åkersberga Spring

07:41:57

 

18

Anna Ståhlkloo

 

W40

Sollerö Idrottsförening

09:24:45

 

18

Thomas Jonsson

 

M50

Undersåkers IF

07:42:07

 

19

Johan Myhr

 

M40

Nacka Värmdö SK

07:44:20

 

19

Kristin Nordqvist

 

W21

Eksjö SOK

09:25:05

 

20

Åsa Emanuelsson

 

W40

Gällivare Endurance Club

09:28:00

 

20

Kent Melin

 

M45

IF Linnéa

07:45:06

 

21

Karolina Hellman

 

W35

Västerås löparklubb

09:30:57

 

21

Jonas Tosteby

 

M40

 

07:48:01

 

22

Jenny Josefsson

 

W40

Täby IS Skidklubb

09:33:30

 

22

Johan Lidström

 

M21

 

07:48:24

 

23

Petra Hurtig

 

W35

 

09:34:46

 

23

Matthew Curry

GBR

M35

Carnethy Hill Running Club

07:49:30

 

24

Åsa Bergqvist

 

W40

Tylla XC

09:38:44

 

24

Axel Boreback

 

M35

Växjö Löparklubb

07:53:11

 

25

Sofia Holmgård

 

W45

Kils OK

09:40:03

 

25

Kristoffer Wahlberg

 

M21

Hemlingby LK

07:53:16

 

26

Frida Christiansson

 

W21

Umara Sports Club

09:41:33

 

26

Peter Mickos

 

M50

Nynäshamn långdistans

07:53:44

 

27

Sofia Attelind

 

W40

 

09:44:22

 

27

Tomas Andersson

 

M40

Älvdalen team rvr

07:55:01

 

28

Giorgio Calcaterra

ITA

M45

 

07:55:15

 

28

Matilda Samuelsson

 

D19-20

Elmhult SC

09:45:45

 

29

Jennifer Friman

 

W40

IF Rigor

09:46:55

 

29

Emil Bäcklund

 

M21

Stockholm City Triathlon

07:56:25

 

30

Kim Lindström

 

M21

Ammarnäs IF

07:57:04

 

30

Anna Palmborg

 

W40

Brudpiga RK

09:48:44

 

31

Fredrik Berglund

 

M35

Enhörna

07:57:49

 

31

Anna Nystedt

 

W40

piggelina.se

09:53:14

 

32

Håkan Persson

 

M45

SS Mora

08:02:33

 

32

Elin Widegren

 

W35

 

09:53:37

 

33

Stina Nordström

 

W21

Östervåla IF

09:58:03

 

33

Joakim Johansson

 

M21

 

08:03:09

 

34

Veronica Thörnkvist

 

W45

Molkoms SK

10:01:47

 

34

Andreas Nygren

 

M21

Lonesome Runners

08:05:23

 

35

Jörgen Fherm

 

M40

ikhöa

08:05:59

 

35

Charlotte Norell

 

W21

 

10:10:58

 

36

Elin Hartelius

 

W35

 

10:13:08

 

36

Peter Nilsson

 

M50

OK Tranan

08:08:09

 

37

Sami Saku

ALA

M21

IF Åland

08:09:09

 

37

Anna Lindgren

 

W35

SOK Knallen

10:15:32

 

38

Erika Hammar

 

W40

ICA Team Ultra

10:17:21

 

38

Rickard Blomstrand

 

M21

Profeel

08:09:36

 

39

Johan Nylund

 

M21

Borlänge

08:09:58

 

39

Anna Lindgren

 

W21

Råneå SK

10:22:10

 

40

Tore Granli

NOR

M50

Romerike Ultraløpeklubb

08:12:02

 

40

Leonora Johnson

 

W21

 

10:23:08

 

41

Annika Johanson

 

W45

Lonesome Runners

10:23:55

 

41

David Hollsten

 

M21

Snorsport IF

08:12:39

 

42

Karin Ahlstedt

 

W40

Coach K Runners

10:26:11

 

42

Tomas Nordlöf

 

M21

Klubb Sandra

08:15:09

 

43

Sondre Amdahl

NOR

M45

Gore Running Wear/Altra

08:15:33

 

43

Yann Hellman

 

W21

Ängebo IK

10:28:38

 

44

Christian Gunnarsson

 

M35

 

08:16:36

 

44

Maria Hed

 

W55

KristinehamnMultisport

10:31:23

 

45

Edvardas Moseika

LTU

M21

Ssideline City Run Club

08:16:49

 

45

Tiina Tartes

EST

W40

 

10:32:13

 

46

Johan Eriksson

 

M45

Kopparbergs IF

08:17:03

 

46

Frida Gustafsson

 

W21

IFK Göteborg Orientering

10:33:05

 

47

Kristin Segerström

 

W40

Gnesta Mk

10:35:52

 

47

Erik Nilsson

 

M21

Örebro AIK

08:17:11

 

48

Myrto Pitsava

 

W40

Skellefteå AIK

10:39:13

 

48

David Kierkegaard

 

M21

Vegan Runners IK

08:19:42

 

49

Andreas Johansson

 

M21

SOL Tranås

08:20:50

 

49

Anna Axwik

 

W21

 

10:40:29

 

50

Therese Ericson

 

W35

Lonesome Runners

10:41:43

 

50

Emil Carlson

 

M40

IK Uven

08:22:47

 

 

 

 

 

 

 

 

51

Sofia Wigg

 

W21

Venjans AIK

10:43:33

 

51

Andreas Degerfeldt

 

M35

Turebergs IF skidor

08:23:40

 

52

Kenneth Løvold

NOR

M45

 

08:24:05

 

52

Jenny Våhlin

 

W35

Örsundsbro

10:47:28

 

53

Christophe Zaninotti

 

M35

Klubblösa IF

08:26:33

 

53

Ida Lindeblad

 

W40

 

10:48:13

 

54

Kjetil Jensen

NOR

M35

 

08:28:23

 

54

Jennie Ekholm

 

W21

OK Norrvirdarna

10:49:04

 

55

Sandra Karlsson

 

W21

Lysekil SLF

10:50:39

 

55

Claes Widarsson

 

M35

LK Tuppgök

08:28:50

 

56

Stefan Boremyr

 

M35

Qwarnsveden triathlon

08:30:00

 

56

Helen Sandberg

 

W45

Lidköpings VSK

10:52:47

 

57

Daniel Åslund

 

M35

Mora

08:30:36

 

57

Cajsa Hedlund

 

W21

SK Bore

10:54:21

 

58

Carina Lindbäck

 

W45

 

10:56:07

 

58

Andreas Lindström

 

M21

Östersund Triathlon

08:31:36

 

59

Sjur Jensen

 

M50

Vattenfalls IF

08:33:57

 

59

Anna-Maria Harstad

 

W21

 

10:56:13

 

60

Philippa Dalsgaard

 

W21

 

10:56:14

 

60

Tomas Stöt

 

M45

IFK Mora

08:34:32

 

61

Rebecka Zimdahl

 

W35

Lögla

10:56:53

 

61

Pontus Albertsson

 

M21

Kronhusboden IF

08:36:47

 

62

johan isaksson

 

M35

 

08:37:39

 

62

Sara Johansson

 

W21

 

10:57:22

 

63

Elin Engström

 

W21

Axa Sports club

10:57:43

 

63

Mattias Heimdahl

 

M40

Håfreströms IF

08:37:58

 

64

Lisette Österlund

 

W21

 

10:58:32

 

64

Anders Löthgren

 

M21

 

08:40:02

 

65

Kristina Nihlgård

 

W40

Söderåsen Fk

11:02:25

 

65

Ulf Christiansson

 

M50

Lonesome Runners

08:43:30

 

66

Linda Hemphälä

 

W35

 

11:04:43

 

66

Marcus Ekenstierna

 

M21

Sweden Runners

08:43:30

 

67

Fredrik Andersson

 

M35

Lidköpings VSK

08:43:45

 

67

Marieke Van Loon

NED

W45

AV de Koplopers

11:04:53

 

68

Helene Tjäder

 

W40

Sollerö IF

11:05:13

 

68

Karl Linell

 

M21

Midroc

08:44:42

 

69

Magnus Hjelmér

 

M35

ICA Team Ultra

08:44:59

 

69

Anna Wik Högnäs

FIN

W45

ORC

11:10:37

 

70

Marie Gräsberg

 

W35

 

11:13:15

 

70

Marcus Forsberg

 

M21

Södra Dalarnas Räddni

08:45:35

 

71

Mattias Eriksson

 

M21

 

08:46:13

 

71

Elin Tidblom Jonsson

 

W35

UT Kolmården

11:14:55

 

72

Terje Furuseth

NOR

M45

Hamar Friidrett

08:46:16

 

72

Emma Fransson

 

W21

Falun

11:21:28

 

73

Nina Rolfsdotter

 

W35

Nynäshamns långdistan

11:22:13

 

73

Mikael Öhman

 

M35

Gotland Trail Run

08:46:23

 

74

Sven Carlstein

 

M50

IBM-klubben

08:47:31

 

74

Malin Lundberg

 

W40

Graninge Alliansen

11:23:17

 

75

Sara Ottinge

 

W40

Lonesome Runners

11:25:02

 

75

Mikael Svensson

 

M21

HLK-92

08:47:56

 

76

Karin Froste

 

W50

 

11:26:21

 

76

Kristian Poromaa

 

M40

Jukkasjärvi if

08:48:28

 

77

Magnus Lidstedt

 

M45

Lerumslöparna

08:49:07

 

77

Martina Ekstedt

 

W21

 

11:28:54

 

78

Andreas Dahlgren

 

M40

Lonesome Runners

08:49:30

 

78

Jannica Boucht

FIN

W40

 

11:29:12

 

79

Peter Persson

 

M45

 

08:49:30

 

79

Tua Gandré

 

W45

 

11:32:44

 

80

Mattias Strid

 

M40

Sya SK

08:50:09

 

80

Malin Welin Kjellberg

 

W40

 

11:37:35

 

81

Staffan Helmestam

 

M35

IFK Sala

08:50:25

 

81

Nina Eibring

 

W45

Kristinehamn Multisport

11:37:35

 

82

Ulf Haglund

 

M45

SK Skinnsberg

08:50:28

 

82

Karin Frimodt

 

W35

IF Linnéa

11:41:52

 

83

Loan Le

 

W40

IFK Skövde Friidrott

11:44:16

 

83

Lars Norén

 

M55

Lidköpings VSK

08:50:44

 

84

Anders Snis

 

M21

Team Snis

08:50:47

 

84

Jenny Kling

 

W35

Selånger SOK

11:45:25

 

85

Andreas Malmsten

 

M40

Broby GoIF

08:51:17

 

85

Ann-Sofie Åhman

 

W45

 

11:46:04

 

86

Camilla Nielsen

DEN

W40

 

11:49:19

 

86

Jonas Olsson

 

M35

Team Tenant & Partner

08:51:46

 

87

Isabel Andersson

 

W40

 

11:49:37

 

87

Rickard Nilsson

 

M35

Lonesome runners

08:51:55

 

88

Dan Boman

 

M40

Ekerö Runners

08:52:07

 

88

Mia Forsgren

 

W35

IK NocOut.se

11:50:32

 

89

Mattias Berglund

 

M40

Lidköpings VSK

08:54:30

 

89

Elisabeth Ankarcrona

 

W35

Lonesome Runners

11:50:33

 

90

Jacqueline Hedwall

 

W21

 

11:51:13

 

90

Martin Ehrencrona

 

M40

If viagra boys

08:54:32

 

91

Nina Johansson

 

W40

Myresjö

11:52:08

 

91

Johan Olsson

 

M45

IS Göta Helsingborg

08:55:01

 

92

Fredrik Lindquist

 

M21

 

08:55:24

 

92

Johanna Raning

 

W40

Runners Club/Löparglä

11:53:55

 

93

Lena Jensen

 

W50

 

11:55:35

 

93

Daniel Ljungberg

 

M35

 

08:55:44

 

94

Niclas Gällentoft

 

M45

Lonesome Runners

08:56:25

 

94

Ann-Sofie Svensson

 

W45

 

11:56:44

 

95

Lisa Ehrengren Rubbetoft

W40

 

11:57:14

 

95

Christian Treschow

 

M45

Stocksund

08:56:43

 

96

JanMagnus Brevik

NOR

M21

Rye Sp.kl

08:57:23

 

96

Ida Eriksson

 

W21

 

11:58:23

 

97

Oskar Ernving

 

M21

 

08:57:47

 

97

Hiromi Kobayashi

 

W50

Surahammars SOK

11:58:25

 

98

Johan Hedenberg

 

M21

Oss IF

08:57:48

 

98

Marianne Nesje

NOR

W50

Romerike Ultraløperklubb

11:58:38

 

99

Andreas Cederström

 

M21

IS Göta

08:57:49

 

99

Anna Belfrage

 

W35

Feministiskt initiativ

11:59:46

 

100

Michelle Johansson

 

W21

OK Tyr

12:06:22

 

100

Per Nielsen

DEN

M45

Lerum Friidrott

08:57:53

 

101

Jonas Larm

 

M40

Asics

08:58:14

 

101

Lena Persson

 

W50

OK Milan

12:06:24

 

102

Johan Hultberg

 

M21

Växjö Löparklubb

08:58:14

 

102

Maria Broström

 

W45

OK Denseln

12:12:05

 

103

Torgil Lindgren

 

M40

Trollboll

08:59:19

 

103

Linda Nilsson

 

W40

 

12:12:08

 

104

Anders Frisk

 

M50

 

08:59:58

 

104

Carina Grinde

 

W55

 

12:13:18

 

105

Maria Edstedt

 

W50

Race and Shine

12:22:38

 

105

Sverker Högbom

 

M21

Häggsjöns IK

09:02:26

 

106

Veronica Kvist

 

W40

 

12:25:36

 

106

Tomas Brandt

 

M21

Team Brandt

09:03:49

 

107

Anders Thorn

 

M50

Bengtsfors Bois

09:03:56

 

107

Sarah Place

GBR

W21

GoodGym

12:27:22

 

108

Kristina Broman

 

W35

Borlänge LK

12:35:18

 

108

Jonathan Wahlman

 

M35

 

09:04:58

 

109

Robert Galic

 

M50

Hakarpspojkarna

09:05:04

 

109

Andrea Liebe

NOR

W50

Romerike Ultraløperklubb

12:38:11

 

110

Raimo Mikkola

 

M55

Borlänge LK

09:05:33

 

110

Kristina Jonåker

 

W50

IF Linnea

12:38:50

 

111

Andreas Kristersson

 

M35

 

09:05:59

 

111

Anica Krstanovska

 

W40

 

12:43:25

 

112

Ann Svensson

 

W45

Lonesome Runners

12:44:17

 

112

Karl Lorentzén

 

M55

 

09:06:04

 

113

Marius Stengle Håkonsen

NOR

M35

Hakadal IL

09:06:10

 

113

Sofia Gottberg Noren

 

W40

 

12:47:10

 

114

Ulrika Spindel

 

W40

 

12:50:22

 

114

Victor Börman

ALA

M35

Åland

09:06:38

 

115

Anton Peterzen

 

M21

 

09:06:48

 

115

Ingela Spindel

 

W45

 

12:50:31

 

116

Fredrik Lindberg

 

M35

Skellefteå AIK friidrott

09:07:16

 

116

Regina Johnson

 

W45

 

12:50:40

 

117

Anne Nygren

 

W21

 

12:51:33

 

117

Ulf Angelsiöö

 

M45

Storvreta IK Skidor

09:07:27

 

118

Markus karlsson

FIN

M45

Cursores Åland

09:07:45

 

118

Jenny Wahlgren

 

W40

Flodas Finest

12:52:22

 

119

Elisabeth Noren

 

W45

Enebybergs IF/Snygga

12:53:03

 

119

Niklas Molin

 

M21

 

09:08:20

 

120

Sundqvist Petra

 

W50

 

12:56:21

 

120

Christer Lundgren

 

M45

Friskis&Svettis Vårgårda

09:08:24

 

121

Emelie Lundqvist

 

W21

Rent-a-plagg

12:59:37

 

121

Inge Assarsson

 

M50

Lidköpings VSK

09:08:32

 

122

Johannes Torstensson

 

M45

Tyringe

09:09:02

 

122

Anneli Borg

 

W45

OK Denseln

13:04:45

 

123

Anders Thudén

 

M55

Stockholm LDK

09:09:05

 

123

Helena Törnelius

 

W40

Jumkils IF

13:06:22

 

124

Robin Holmgren

 

M21

 

09:09:35

 

124

Alysia Sawicka

GBR

W21

 

13:07:25

 

125

Charlotte Bech

DEN

W45

Formel76

13:11:30

 

125

Per Kullgren

 

M45

Wevaco Karlstad

09:10:16

 

126

Martin Jacobsson

 

M40

Lindecyklisterna

09:10:56

 

126

Marie Lundkvist

 

W45

 

13:13:43

 

127

Mats Danielsson

 

M40

Umeå Simsällskap

09:11:22

 

127

Anna Hallerfors

 

W21

 

13:14:17

 

128

Alexander Kluckner

AUT

M21

 

09:11:56

 

128

Pia Sarheim Olsson

 

W45

Kvillebyns SK

13:14:58

 

129

Daniel Eklund

 

M21

Stadium if

09:12:06

 

129

Sara Ekelund

 

W21

Team Nordic Trail

slög

 

130

Shihou Sekiya

JPN

M50

 

09:12:45

 

130

Malou Björnslätt

 

W45

Veganrunners IK

13:19:49

 

131

Emily Liljeberg

 

W21

Academic Work

13:23:23

 

131

Håkan Vilhelmsson

 

M45

 

09:12:46

 

132

P-O Sundberg

 

M55

Uppsala kommun

09:13:09

 

132

Berit Hugoson

 

W55

Kvillebyns SK

13:29:16

 

133

Jonas Rabe

 

M40

Gubbsen Laufclub

09:13:24

 

133

Maria Engström

 

W55

IF Start

13:29:22

 

134

Johan Palm

 

M45

Färjestadens Motion

09:13:56

 

134

Marie Augustsson

 

W45

Axa

13:29:58

 

135

Therese Sundén

 

W40

Lonesome runners

13:30:29

 

135

Marcus Carlén

 

M35

Sportsgym SC

09:14:02

 

136

Lina Rönnqvist

 

W21

 

13:33:17

 

136

Fredrik Hartman

 

M45

Örebro AIK

09:14:14

 

137

Nils Nilsson

 

M35

Smoothie Criminals

09:14:29

 

137

Anne Oltmer

GER

W35

 

13:35:50

 

138

Thomas Warenius

 

M35

Stockholm Långdistansk

09:14:54

 

138

Helen Svensson

 

W50

 

13:45:35

 

139

Per Malmström

 

M21

Team Runners HIGH IF

09:15:03

 

139

Sara Larsson Fällman

 

W40

Flodas Finest

13:48:11

 

140

Jhonna Svensson

 

W40

Flodas Finest

13:48:11

 

140

Peter Johansson

 

M35

Eds SK

09:15:47

 

141

Niclas Andersson

 

M50

Racerdepån Falköping

09:16:03

 

141

Marie Sohlström

 

W35

Annesjön

13:49:25

 

142

Victor Åkerlund

 

M21

AXA SC

09:17:01

 

142

Alexandra Jonsson

 

W35

 

13:53:05

 

143

Jessica Ahlborg

 

W35

 

13:53:39

 

143

OleErik Flatin

NOR

M45

 

09:17:01

 

144

Elizabeth Lindell

 

W40

Team Lindell

13:55:45

 

144

David Blecko

 

M21

 

09:17:04

 

145

Anders Holgersson

 

M45

 

09:17:04

 

145

Elin Töllborg

 

W21

Lonesome Runners

13:55:50

 

146

Stefan Ödman

 

M45

IFK Skövde Friidrott

09:17:48

 

146

Amanda Lewis

 

W21

Elmhults Sport Club

13:57:34

 

147

Steffen Adler

NOR

M45

NIBIO BIL

09:18:21

 

147

Maria Cervin

 

W50

 

14:01:50

 

148

Jesper Holgersson

 

M40

Axa SC

09:19:00

 

148

Beatrice Eriksson

 

W21

Vinhaggorna

14:10:35

 

149

Rebecka Axellie

 

W21

Vinhaggorna

14:10:36

 

149

Daniel Ershage

 

M40

 

09:19:32

 

150

Sara Bergman

 

W40

 

14:10:56

 

150

Jonas Noaksson

 

M40

Sunne Löparklubb

09:20:33

 

151

Eva Carliden

 

W35

Halmstad Orienteringsklubb

14:13:24

 

151

Andreas Nilsson

 

M40

Vedums AIS

09:20:34

 

152

Laila Jonsson

 

W50

 

14:16:42

 

152

Niklaus Wildling

 

M45

 

09:20:39

 

153

Henrietta Roslund

 

W45

Team Stora Blå

14:17:56

 

153

Alexander Palm

 

M21

 

09:20:45

 

154

Andreas Miezans

 

M21

Romerike Ultraløperklubb

09:21:05

 

154

Linda Dahlquist

 

W45

Jönköping

14:23:15

 

155

Petra Larsson

 

W40

 

14:23:54

 

155

Markus Norström

 

M40

Lonesome Runners

09:21:07

 

156

Kaj Portin

FIN

M50

 

09:21:25

 

156

Sofi Larsson

 

W35

Team Legolas

14:36:43

 

157

Anneli Lindberg

 

W50

Roma IF

14:38:13

 

157

Carl Cederquist

 

M35

Team C.A.R.E

09:21:27

 

157

madeleine Johansson

 

W45

Gotland Trail Run

14:38:13

 

158

Philip Bramstång

 

M21

 

09:21:55

 

159

Magnus Andersson

 

M35

Västerås LK/ICA Sve

09:22:13

 

159

Josefine Terner

 

W21

 

14:44:17

 

160

Kristin Sjöberg

 

W35

 

14:49:29

 

160

HåkanYgge Peterson

 

M40

Malmö Klätterklubb

09:22:16

 

161

Christina Klingestål

 

W45

Liviöjärvi IF

14:49:30

 

161

Pelle Gustafsson