Resultat Sverige ultra

 

 

 

Borås 6-timmars, 2017-11-11
resulta - karta - mellantid marathon

.

Arrangör: SOK Knallen
Start Lördagen den 11 november 2017 start Kl. 9.30
Bana: Runt Byttorpssjön som mäter 1892 m. Banan är nästan helt platt och är lättsprungen. Underlaget består av 90 % packat grus och resterande asfalt
Tid- och varvräkning: Sker med chip, tid på helmaran kommer också att redovisas. Tidtagare Peter Eriksson
Mål: Målskottet går 15:30, då stannar man och inväntar mäthjulet samt att få chippen bortklippta.
   

 

 

Bilder
foto Tobias Guldstrand(TG), Patrik Nilsson(PN)

 
 

Peter och Pia Meyer, Göteborgs Atlet & Triathlonsällskap, foto TG

Therese Fredriksson, SOK Knallen, foto TG

 
Mats Liljegren, Team Skavsåret, foto TG
Björn Suneson, Vallentuna FK, foto TG

Malin Törnblad(200) Askaremåla RC och Anette Berg(133), Järfälla CK, foto TG

Annika Askengren Berg(131), LK TV88 och Magnus Kristiansson(68), TV88, foto TG

Lars-Göran Ólausson(92), Team Blekinge och Peter Wiktorsson(119) Östansjö SK, foto TG

Felice Andersson, Team Rynkeby Sjuhärad och Rebecka Nyhlén, Degerfors OK, foto TG

Nummerlapp och medalj, foto PN
 

Karta

 

Resultat Borås 6-timmars, 2017-11-11
 

 

 

Plats

 Namn

Klubb

Distans

herrar

1

Linus Wirén

IK Ymer

85 561

 

2

Anton Gustafsson

Sävedalens AIK

83 580

 

3

Henrik Roos

Scania Road Runners

76 513

 

4

Erik Andersson

Ingen klubb

72 739

 

5

Mats Öhrstig

SOK Knallen

72 364

 

6

Andreas Dahlgren

Lonesome runners

71 860

 

7

Charles Ahlzén

Hestra

71 416

 

8

Tobias Jansson

Team Trelleborg triathlon

70 876

 

9

Gert Magnusson

Aktivitus SC

70 821

 

10

Anton Wilson

SOK Knallen

70 709

 

11

Mikael Jonsson

Västerås LK

68 825

 

12

Jerry Nordgren

Optimal massage och motion

68 060

 

13

Mika Valkama

Heleholms IF

67 620

 

14

Carl Cederquist

Team C.A.R.E

66 929

 

15

Mikael Wiktorsson

Smedby Runners

66 723

 

16

Marcus Ekberg

Team C.A.R.E

65 750

 

17

Pär Johansson

Örebro AIK

65 432

 

18

Mattias Ekman

Apladalens LK

65 189

 

19

Hans Klar

LK TV88

64 873

 

20

Joel Blom

SOK Knallen

64 492

 

21

Emil Falkek

Falkenbergs RR

64 263

 

21

Senad Bahonjic

Falkenbergs RR

64 263

 

23

Pär Claesson

Umara Sports Club

64 162

 

24

Håkan Vilhelmsson

Mölndals AIK

63 580

 

25

Thomas Gunnarsson

Falkenbergs RR

63 309

 

26

Ulf Johansson

Ingen klubb

63 036

 

27

Mikael Andersson

Ingen klubb

62 645

 

28

Kent Johansson

Hindås SK

62 408

 

29

William Källmark

Umara sports club

61 163

 

30

Mikael Söderström

SOK Knallen

60 700

 

31

Bengt Hansen

Ramlösa

60 591

 

32

Jonas Niklasson

Team Kungälv

60 588

 

33

Klas-Johan Liljedahl

Mölndals AIK

60 446

 

34

Johan Molin

LK TV88

60 290

 

35

Fredik Palm

Ingen klubb

60 241

 

36

Björn Suneson

Vallentuna FK

59 914

 

37

Peter Karlsson

Polisen Borås

59 850

 

38

Peter Meyer

Göteborgs Atlet & Triathlonsällskap

59 400

 

39

Jimmy Drufva

Umara Sports Club

59 372

 

40

Per Forsman

SOK Knallen

59 119

 

41

Dennis Rupertsson

SOK Knallen

59 029

 

42

Martin Taube

Ingen klubb

59 024

 

43

Per-Olof Vikergård

Trollhättan

58 437

 

44

Tobias Lövgren

Ingen klubb

58 336

 

45

Fredrik Hartman

Örebro AIK

57 864

 

46

Patrik Magnerius

Ingen klubb

57 605

 

47

Robert Brink

Västerås LK

57 473

 

48

Daniel Bargen

Lonesome Runners

56 078

 

49

Mats Liljegren

Team Skavsåret IF

56 027

 

50

Magnus Toftered

Lonesome Runners

55 958

 

51

Henning Fernström

IK NocOut.se

55 553

 

52

Torbjörn Josefsson

Falkenbergs RR

55 508

 

53

Patrik Nilsson

Göteborg

55 443

 

54

Mats Karlsson

IFK Skövde FIK

54 080

 

55

Lasse Jutemar

SOK Knallen

53 846

 

56

Sven-Gunnar Holmén

Mariestads AIF

53 720

 

56

Mikael Johansson

Mariestads AIF

53 720

 

58

Lars-Åke Kvist

Örebro AIK

53 614

 

59

Robert Pettersson

Ingen klubb

53 610

 

60

Lars-Åke Johansson

Solvikingarna

53 547

 

61

Johan Törnblad

Askaremåla RC

53 141

 

62

Per Camén

SOK Knallen

52 625

 

63

Christer Paasikivi

Timmele Runners

52 216

 

64

Klas Reinholdson

Solvikingarna

52 055

 

65

Jonas Grafström

Rehabtjänst

51 836

 

66

Sven-Inge Jansson

MAIF

51 828

 

67

Kaarlo Book

SOK Knallen

51 742

 

68

Pontus Johansson

Ingen klubb

51 655

 

68

Tobias Chronéer

Maxprestation Sports Club

51 655

 

70

Johan Gadler

SOK Knallen

51 636

 

70

Per Ekenger

Ingen klubb

51 636

 

72

Ulf Andersson

Lonesome Runners

51 495

 

73

Johan Lundell

Jönköping

51 263

 

74

Linus Lenelid

Team KutaTillPuben

51 006

 

75

Albin Lindbäck

Ingen klubb

50 705

 

76

Matthias Köhler

Lonesome Runners

50 534

 

76

David Alphonso

Ingen klubb

50 534

 

78

Michael Dawson

Babaren IF

49 943

 

79

Jörgen Nilsson

Vi som springer

49 897

 

80

Tomas Öberg

Röbacka

49 832

 

81

Felix Thorstensson

Sandhults SK

49 520

 

82

Per Börjesson

Östansjö SK

48 933

 

83

Mats Tolfsson

SOK Knallen

48 404

 

84

Mathias Fornemyr

Umara Sports Club

48 020

 

85

Christian Johansson

Gamleby OK

47 914

 

86

Jonas Augustsson

Maxprestation Sportsclub

46 855

 

87

Peter Vikberg

Järfälla CK

46 193

 

88

Bernt Hagberg

Precomp Solutions

45 979

 

88

Daniel Eriksson

Hogia Running Club

45 979

 

88

Leif Karlsson

Solvikingarna

45 979

 

88

Peter Wiktorsson

Östansjö SK

45 979

 

92

Karl Jutemar

SOK Knallen

45 793

 

93

Mats Franzén

Östansjö SK

45 149

 

94

Owe Gustavsson

LK 42195+

44 997

 

95

Lars-Göran Olausson

Team Blekinge

44 508

 

96

Tomas Dalgren

Team Blekinge

44 404

 

97

Peter Svensson

IFK Skövde

44 150

 

98

Anders Jelander

Söderåsen Fk

44 115

 

99

Niclas Grimmer

G.O.A.T

44 087

 

99

Stig Samuelsson

Tjalve IF

44 087

 

99

Ronny Karlsson

SOK Knallen

44 087

 

99

Göran Johansson

SOK Knallen

44 087

 

99

Martin Kjellström

3City Triathlon

44 087

 

99

Viggo Stenvard

Knallen

44 087

 

105

Magnus Eriksson

Lonesome runners

43 393

 

106

Jesper Dahlquist

Jönköping

42 507

 

107

Ulf Larsson

SOK Knallen

42 248

 

108

Per Josefsson

SOK Knallen

42 195

 

108

Petri Hellberg

Ingen klubb

42 195

 

108

Anders Johansson

LK TV88

42 195

 

108

Magnus Kristiansson

LK TV88

42 195

 

108

Lennart Skoog

Stenungssund OK

42 195

 

108

Niklas Fredlund

Team Ultrasweden LK

42 195

 

108

Lennart Adolfsson

Anderstorp OK

42 195

 

108

Magnus Ringström

Solvikingarna

42 195

 

116

Jonathan Jonsson

Mölndaks AIK

40 303

 

117

Zoltan Kuthy

Barefoot runners

36 519

 

117

Andreas Eriksson

Ingen klubb

36 519

 

119

Georgios Zervas

Ingen klubb

32 735

 

119

Robert Medrala

Falkenbergs RR

32 735

 

121

David Bodiroza

Falkenbergs RR

30 843

 

122

Peter Dalebjörk

Team Ultrasweden LK

27 059

 

123

Mattias Backman

Lonesome Runners

21 383

 

124

Jan Paraniak

Team Skavsåret IF

13 815

 

125

Johan Rosenquist

David träningscenter

4 355

 

 

 

 

 

damer

1

Linda Bengtsson

Sisu Forshaga

67 409

 

2

Therese Fredriksson

SOK Knallen

66 354

 

3

Maria Nilsson

Ingen klubb

66 206

 

4

Anna-Maria Trollsfjord

SOK Knallen

63 543

 

5

IngMarie Johansson

Örebro AIK

63 539

 

6

Emelie Lindgren

Ale 90 IK

62 638

 

7

Anna Lindgren

SOK Knallen

62 193

 

8

Sofia Johansson

Mölndals AIK

61 688

 

9

Annika Johanson

Lonesome Runners

61 647

 

10

Ebba Ohlin

Ingen klubb

61 482

 

11

Elin Lilja

Team ColtingBorssen Coaching

60 947

 

12

Ulrika Nyström

LK TV88

58 895

 

13

Theresia Johansson

Stockholm City Triathlon

57 166

 

14

Pia Meyer

Göteborgs Atlet & Triathlonsällskap

56 577

 

15

Anna Höök

Ingen klubb

54 849

 

16

Yvonne Carlgren Hansson

Friskis och svettis Partille

54 807

 

17

Pernilla Otto

Optimal massage och motion

54 617

 

18

Lisa Amundsson

Strömstad löparklubb

54 327

 

19

Lisa Petersson

Majornas Boxningsklubb

54 152

 

20

Jennie Gran

David träningscenter

53 833

 

21

Ann-Charlotte Philipsson

SOK Knallen

53 252

 

22

Linda Klerud

Romerike Ultraløpeklubb/FiF

52 674

 

23

Rebecka Nyhlén

Degerfors Ok

51 820

 

24

Stina Kjellström

Ingen klubb

51 789

 

25

Karin Lagerblad

Falkenbergs RR

51 742

 

26

Felice Andersson

Team Rynkeby Sjuhärad

51 717

 

27

Lenka Valouchová

Friskis&Svettis Borås

51 607

 

28

Malin Törnblad

Askaremåla RC

49 912

 

29

Annika Askengren Berg

LK TV88

49 897

 

30

Filippa Gustafsson

Triathlon Väst

49 562

 

30

Anna Oleander

Hisingen Cykelklubb

49 562

 

32

Johanna Svensson

VBK Jönköping

49 162

 

33

Marita Björk

SOK Knallen

48 695

 

34

Hanna Fridhamre

IFK Nora

48 102

 

35

Ann Svensson

Lonesome Runners

48 005

 

36

Amanda Nordin

Team Rynkeby

47 933

 

37

Camilla Lundberg

SOK Knallen

47 921

 

38

Johanna Eijesdotter

Ingen klubb

47 810

 

39

Amanda Nolhage

Team Hybrid Fitness

47 222

 

40

Malin Svensson

SOK Knallen

47 180

 

41

Maria Jakov

Lonesome Runners

46 549

 

42

Sara Mällbrink

IK Jogg

45 979

 

43

Therese Larsson

MNT

45 581

 

44

Anette Berg

Järfälla CK

44 641

 

45

Hanna Olsson

Karlskrona

44 404

 

46

Mia Skoglund

Ingen klubb

44 218

 

46

Emelie Risbeck

Ingen klubb

44 218

 

48

Susanne Ohlsén

SOK Knallen

44 087

 

48

Bibbi Lind

Solvikingarna

44 087

 

48

Annika Albrecht

Knallen

44 087

 

51

Catharina Henriksson

Söderåsen Fk

43 742

 

52

Linda Dahlquist

Lonesome Runners

43 396

 

53

Carina Wahlström

Östansjö SK

43 190

 

54

Pia Magnusson

Lonesome Runners

43 024

 

55

Elin Eriksson

Lonesome runners

42 363

 

56

Karina Josefsson

SOK Knallen

42 195

 

56

Marika Falkek

Falkenbergs RR

42 195

 

58

Annica Gustafsson

Zeths slav

39 241

 

59

Siv-Inger Evenfjäll

Springande tjejer

38 176

 

60

Agneta Österman

Team Snigel

38 097

 

61

Karin Forsman

Ingen klubb

33 480

 

61

Ulrica Kling

Ingen klubb

33 480

 

63

Ann Mossberg

Röbacka

32 792

 

63

Camilla Öberg

Röbacka

32 792

 

65

Marie Larsson

IK Jogg

30 843

 

65

Annika Holmström

Vårgårda

30 843

 

67

Annica Rosenqvist

Ingen klubb

25 167

 

68

Eva Rye-Danjelsen

Norrahammar

21 383

 

68

Ann-Christin Dalebjörk

Lilla Edet

21 383

 

70

Barbro Paraniak

Team Skavsåret IF

13 815

 

 

 

 

 

 

 

 Marathontid

 

 

 

 

 

 

 

 

Plats

Namn

Klubb

Tid

 

1

Gustafsson Anton

Sävedalens AIK

02:53:24

 

1

Wirén Linus

IK Ymer

02:53:24

 

3

Öhrstig Mats

SOK Knallen

03:08:24

 

4

Roos Henrik

Scania Road Runners

03:12:23

 

5

Stenvard Viggo

Knallen

03:18:02

 

6

Wiktorsson Peter

Östansjö SK

03:18:14

 

7

Jansson Tobias

Team Trelleborg triathlon

03:21:50

 

8

Wilson Anton

SOK Knallen

03:23:09

 

9

Andersson Erik

Ingen klubb

03:23:22

 

10

Wiktorsson Mikael

Smedby Runners

03:23:29

 

11

Dahlgren Andreas

Lonesome runners

03:24:06

 

12

Ahlzén Charles

Hestra

03:24:58

 

13

Forsman Per

SOK Knallen

03:25:05

 

14

Johansson Ulf

Ingen klubb

03:28:46

 

15

Ringström Magnus

Solvikingarna

03:29:02

 

16

Fernström Henning

IK NocOut.se

03:29:11

 

17

Magnusson Gert

Aktivitus SC

03:29:17

 

18

Valkama Mika

Heleholms IF

03:30:55

 

19

Ekberg Marcus

Team C.A.R.E

03:31:34

 

20

Jonsson Mikael

Västerås LK

03:33:27

 

21

Ekman Mattias

Apladalens LK

03:34:58

 

22

Nordgren Jerry

Optimal massage och motion

03:35:27

 

23

Andersson Mikael

Ingen klubb

03:35:40

 

24

Claesson Pär

Umara Sports Club

03:36:09

 

25

Klar Hans

LK TV88

03:37:07

 

26

Johansson Pär

Örebro AIK

03:38:29

 

27

Cederquist Carl

Team C.A.R.E

03:39:19

 

28

Bahonjic Senad

Falkenbergs RR

03:41:57

 

29

Falkek Emil

Falkenbergs RR

03:44:41

 

30

Blom Joel

SOK Knallen

03:46:21

 

31

Vilhelmsson Håkan

Mölndals AIK

03:48:20

 

32

Hansen Bengt

Ramlösa

03:50:37

 

33

Karlsson Peter

Polisen Borås

03:54:00

 

34

Gunnarsson Thomas

Falkenbergs RR

03:55:28

 

35

Johansson Kent

Hindås SK

03:56:17

 

36

Adolfsson Lennart

Anderstorp OK

03:56:24

 

37

Chronéer Tobias

Maxprestation Sports Club

03:57:13

 

38

Niklasson Jonas

Team Kungälv

03:57:19

 

39

Kjellström Martin

3City Triathlon

03:57:50

 

40

Suneson Björn

Vallentuna FK

03:58:17

 

41

Karlsson Leif

Solvikingarna

03:58:54

 

42

Källmark William

Umara sports club

03:59:14

 

43

Palm Fredik

Ingen klubb

04:00:06

 

44

Söderström Mikael

SOK Knallen

04:01:41

 

45

Molin Johan

LK TV88

04:01:45

 

46

Taube Martin

Ingen klubb

04:02:05

 

47

Rupertsson Dennis

SOK Knallen

04:06:05

 

48

Lövgren Tobias

Ingen klubb

04:06:54

 

49

Magnerius Patrik

Ingen klubb

04:08:08

 

50

Hartman Fredrik

Örebro AIK

04:08:46

 

51

Drufva Jimmy

Umara Sports Club

04:08:57

 

52

Liljedahl Klas-Johan

Mölndals AIK

04:09:18

 

53

Vikergård Per-Olof

Trollhättan

04:09:51

 

54

Meyer Peter

Göteborgs Atlet & Triathlonsällskap

04:10:17

 

55

Von Bargen Daniel

Lonesome Runners

04:10:37

 

56

Kvist Lars-Åke

Örebro AIK

04:11:45

 

57

Johansson Mikael

Mariestads AIF

04:14:22

 

58

Brink Robert

Västerås LK

04:17:14

 

59

Toftered Magnus

Lonesome Runners

04:20:41

 

60

Holmén Sven-Gunnar

Mariestads AIF

04:23:02

 

61

Jansson Sven-Inge

MAIF

04:23:51

 

62

Pettersson Robert

Ingen klubb

04:24:00

 

63

Liljegren Mats

Team Skavsåret IF

04:26:00

 

64

Johansson Pontus

Ingen klubb

04:28:13

 

65

Jutemar Lasse

SOK Knallen

04:29:43

 

66

Johansson Lars-Åke

Solvikingarna

04:29:55

 

67

Nilsson Patrik

Göteborg

04:30:47

 

68

Josefsson Torbjörn

Falkenbergs RR

04:34:00

 

69

Karlsson Mats

IFK Skövde FIK

04:34:35

 

70

Törnblad Johan

Askaremåla RC

04:36:21

 

71

Andersson Ulf

Lonesome Runners

04:36:34

 

72

Book Kaarlo

SOK Knallen

04:36:55

 

73

Reinholdson Klas

Solvikingarna

04:36:59

 

74

Öberg Tomas

Röbacka

04:38:10

 

75

Ekenger Per

Ingen klubb

04:40:31

 

76

Camén Per

SOK Knallen

04:41:19

 

76

Tolfsson Mats

SOK Knallen

04:41:19

 

78

Johansson Göran

SOK Knallen

04:41:20

 

79

Dawson Michael

Babaren IF

04:42:17

 

80

Paasikivi Christer

Timmele Runners

04:42:33

 

81

Fredlund  Niklas

Team Ultrasweden LK

04:43:16

 

82

Nilsson Jörgen

Vi som springer

04:44:54

 

83

Larsson Ulf

SOK Knallen

04:45:55

 

84

Skoog Lennart

Stenungssund OK

04:46:06

 

85

Thorstensson Felix

Sandhults SK

04:47:01

 

86

Gadler Johan

SOK Knallen

04:47:14

 

87

Lindbäck Albin

Ingen klubb

04:47:24

 

88

Lundell Johan

Jönköping

04:48:25

 

89

Kristiansson Magnus

LK TV88

04:49:11

 

90

Grafström Jonas

Rehabtjänst

04:49:28

 

91

Alphonso David

Ingen klubb

04:49:30

 

92

Köhler Matthias

Lonesome Runners

04:51:19

 

93

Johansson Christian

Gamleby OK

04:56:25

 

94

Lenelid Linus

Team KutaTillPuben

04:57:28

 

95

Hagberg Bernt

Precomp Solutions

05:01:31

 

96

Börjesson Per

Östansjö SK

05:01:52

 

97

Johansson Anders

LK TV88

05:02:19

 

98

Eriksson Daniel

Hogia Running Club

05:04:58

 

99

Hellberg Petri

Ingen klubb

05:05:39

 

100

Fornemyr Mathias

Umara Sports Club

05:09:47

 

101

Karlsson Ronny

SOK Knallen

05:10:15

 

102

Josefsson Per

SOK Knallen

05:12:30

 

103

Samuelsson Stig

Tjalve IF

05:19:51

 

104

Augustsson Jonas

Maxprestation Sportsclub

05:22:30

 

105

Franzén Mats

Östansjö SK

05:25:11

 

106

Grimmer Niclas

G.O.A.T

05:25:35

 

107

Jelander Anders

Söderåsen Fk

05:27:50

 

108

Vikberg Peter

Järfälla CK

05:28:29

 

109

Jutemar Karl

SOK Knallen

05:31:35

 

110

Gustavsson Owe

LK 42195+

05:37:01

 

111

Olausson Lars-Göran

Team Blekinge

05:40:19

 

112

Svensson Peter

IFK Skövde

05:40:20

 

113

Dalgren Tomas

Team Blekinge

05:44:06

 

114

Eriksson Magnus

Lonesome runners

05:47:42

 

115

Dahlquist Jesper

Jönköping

05:51:54

 

 

 

 

 

 

Plats

Namn

Klubb

Tid

 

1

Bengtsson Linda

Sisu Forshaga

03:41:21

 

2

Nilsson Maria

Ingen klubb

03:42:30

 

3

Fredriksson Therese

SOK Knallen

03:46:24

 

4

Johansson IngMarie

Örebro AIK

03:51:22

 

5

Trollsfjord Anna-Maria

SOK Knallen

03:52:47

 

6

Albrecht Annika

Knallen

03:54:26

 

7

Lindgren Anna

SOK Knallen

03:55:16

 

8

Mällbrink Sara

IK Jogg

03:56:22

 

9

Lindgren Emelie

Ale 90 IK

03:58:38

 

10

Lilja Elin

Team ColtingBorssen Coaching

03:59:25

 

11

Ohlin Ebba

Ingen klubb

03:59:39

 

12

Johansson Sofia

Mölndals AIK

03:59:53

 

13

Johanson Annika

Lonesome Runners

04:04:32

 

14

Nyström Ulrika

LK TV88

04:07:34

 

15

Lind Bibbi

Solvikingarna

04:09:26

 

16

Höök Anna

Ingen klubb

04:10:10

 

17

Meyer Pia

Göteborgs Atlet & Triathlonsällskap

04:10:19

 

18

Johansson Theresia

Stockholm City Triathlon

04:28:11

 

19

Carlgren Hansson Yvonne

Friskis och svettis Partille

04:30:52

 

20

Gran Jennie

David träningscenter

04:32:32

 

21

Otto Pernilla

Optimal massage och motion

04:36:33

 

22

Petersson Lisa

Majornas Boxningsklubb

04:36:38

 

23

Amundsson Lisa

Strömstad löparklubb

04:38:11

 

24

Kjellström Stina

Ingen klubb

04:40:05

 

25

Andersson Felice

Team Rynkeby Sjuhärad

04:45:16

 

26

Askengren Berg Annika

LK TV88

04:45:42

 

27

Klerud Linda

Romerike Ultraløpeklubb/FiF

04:47:12

 

28

Philipsson Ann-Charlotte

SOK Knallen

04:47:14

 

29

Nyhlén Rebecka

Degerfors Ok

04:48:46

 

30

Lagerblad Karin

Falkenbergs RR

04:50:39

 

31

Valouchová Lenka

Friskis&Svettis Borås

04:51:19

 

32

Björk Marita

SOK Knallen

04:59:27

 

32

Svensson Ann

Lonesome Runners

04:59:27

 

34

Falkek Marika

Falkenbergs RR

05:00:25

 

35

Josefsson Karina

SOK Knallen

05:02:12

 

36

Svensson Johanna

VBK Jönköping

05:02:18

 

37

Gustafsson Filippa

Triathlon Väst

05:02:57

 

37

Oleander Anna

Hisingen Cykelklubb

05:02:57

 

39

Törnblad Malin

Askaremåla RC

05:04:20

 

40

Ohlsén Susanne

SOK Knallen

05:06:12

 

41

Nordin Amanda

Team Rynkeby God Morgon Sjuhärad

05:09:03

 

42

Svensson Malin

SOK Knallen

05:09:09

 

43

Fridhamre Hanna

IFK Nora

05:09:32

 

44

Lundberg Camilla

SOK Knallen

05:10:40

 

45

Eijesdotter Johanna

Ingen klubb

05:13:09

 

46

Nolhage Amanda

Team Hybrid Fitness

05:21:00

 

47

Jakov Börjesson Maria

Lonesome Runners

05:23:16

 

48

Risbeck Emelie

Ingen klubb

05:36:03

 

49

Skoglund Mia

Ingen klubb

05:36:04

 

50

Berg Anette

Järfälla CK

05:36:13

 

51

Larsson Therese

MNT

05:37:24

 

52

Olsson Hanna

Karlskrona

05:44:07

 

53

Dahlquist Linda

Lonesome Runners

05:48:06

 

54

Henriksson Catharina

Söderåsen Fk

05:50:08

 

55

Magnusson Pia

Lonesome Runners

05:51:26

 

56

Wahlström Carina

Östansjö SK

05:51:31

 

57

Eriksson Elin

Lonesome runners

05:58:15

 

 

 

 


2017-11-14